9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 25 Лютого, 2021

Канадські компанії цікавляться літаками Харківського авіазаводу

 • Канада входить до трійки світових лідерів з виробництва цивільної авіації. В країні понад 700 підприємств, які працюють в аерокосмічній галузі. Не дивлячись на такий розмах авіабудування у Канаді, українські виробники також можуть бути затребувані на їх ринку, вважають у «Провіденс Груп» – канадській консалтинговій організації, члені АІАС, яка пропонує свої професійні послуги авіавиробникам.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на сторінку Харківського державного авіаційно виробничого підприємства у Facebook.

  У Канаді понад 700 підприємств, які працюють в аерокосмічній галузі. Усі авіавиробники тут приватні і більшість входять до Асоціації підприємств аерокосмічної промисловості Канади (AIAC). Асоціація лобіює інтереси галузі перед державою, сприяє позитивним законодавчим рішенням і збільшенню робочих місць. З $28 млрд., які виробляє галузь, 20% витрачається на її розвиток, дослідження і ноу-хау.

  Проте, у сегменті канадського авіабудування не представлена жодна компанія яка б займалася виготовленням вантажних літаків, особливо – літаків-всюдиходів.

  «Я не бачу перешкод, щоб Харківський авіаційний завод не міг досягти успіху на канадському ринку», – говорить директор з міжнародних зв’язків компанії «Провіденс Груп» Тарас Паславський.

  На його думку, Харківське авіапідприємство (ХДАВП), як виробник літака Ан-74, має перспективи на північноамериканському ринку.

  «Тому що в Канаді нема жодної компанії, яка виготовляє літаки карго, транспортні. А якраз «Антонов» і ХАЗ мають цю можливість. Більше скажу, ми уже вели переговори з компаніями, які могли бути зацікавлені у такому проекті. Йдеться про літак Ан-74, який може злітати з непідготовлених аеродромів і при низьких температурах. В Україні нема грошей його запустити, розвинути, бо все ж таки треба осучаснити обладнання і т. д. Канада могла б у цьому допомогти», – каже Тарас Паславський.

  Канадський фахівець аналізує головні чинники, які, на його думку, стримують виробничі можливості Харківського авіапідприємства. Це державна форма власності, підпорядкування великому концерну, часта зміна керівництва, борги і судові тяжби…

  Сприятливо має позначитися договір між Україною і Канадою про зону вільної торгівлі. Це дає можливість підприємствам, і ХДАВП у тому числі, без додаткового мита експортувати чи закупляти комплектуючі, котрі необхідні для виробництва літаків. Є початкова зацікавленість серед приватних компаній щодо Ан-74.

  «Є політична воля Канади допомогти Україні. Адже у цій північноамериканській країні проживає 1,3 млн. українців. Я є уродженець України, тому наш інтерес є Україна», – говорить Тарас Паславський.

  Канада – відкритий партнер для України, готова допомогти, але й українцям потрібно бути активнішими, намагається донести нам цей меседж пан Тарас. Аерокосмічна галузь стрімко розвивається, якщо є попит на певну продукцію, то будуть і пропозиції. Зараз Харківське авіапідприємство могло би зайняти свою нішу на канадському ринку. Але для цього необхидно провести тяжку роботу з удосконалення власного продукту.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Українські медики вперше у світі видалили пухлину ока методом електрозварювання

  Одеські медики з Інституту очних хвороб та тканинної терапії імені Філатова провели унікальну операцію з видалення великої...

  “Укравтодор” сертифікуватиме процес закупівель і переведе тендерну документацію в електронний формат

  "Укравтодор" у 2021 році планує сертифікувати процес закупівель в рамках співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) в частині протидії корупції.

  Анонсовано будівництво нового аеропорту на Донбасі

  У 2021 році планується знайти місце для будівництва і розпочати проєктування аеропорту, який забезпечив би цивільне авіасполучення Донецької та Луганської областей з...

  Новий український авіадвигун Д-436-148ФМ сертифікують за два роки

  За найближчі два роки в області авіадвигунобудування ДП "Івченко-Прогрес" планує сертифікувати двигун Д-436-148ФМ для літака Ан-178, а також для подальшого розвитку лінійки...

  Будівництво корвету для ВМС України профінансують на 3,8 мільярда гривень

  Цьогоріч будівництво одного корвету для Військово-Морських Сил України Міноборони профінансує на 3,8 мільярда гривень.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Проєкт будівництва євроколії між Ужгородом та Чопом оцінюють в 500 мільйонів гривень

  На 2021 рік заплановані роботи з підготовки проєктної документації та техніко-економічного обґрунтування проєкту по відновленню залізниці з колією європейського стандарту 1435 мм...

  Військові протестували бронетранспортери “Отаман” та БТР-60М від “Практики” (фото)

  На полігоні Збройних Сил України "Десна" пройшли заводські ходові випробування дослідних зразків універсальних колісних платформ "Отаман" та БТР-60М, які розроблені НВО "Практика".

  “Інтерпайп” будує цех з виробництва колісних пар для США та ЄС

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" має намір відповідно до раніше намічених планів ввести в експлуатацію новий додатковий цех з виробництва колісних пар у...

  Зараз читають

  Пакистан замовив в Україні ремонт танків Т-80УД на понад 85 мільйонів доларів

  У рамках міжнародної виставки озброєнь IDEX–2021, яка наразі триває в ОАЕ, відбулося укладення контракту між ДК "Укроборонпром"...

  У Дніпрі під землею виявили старовинні мости XIX століття

  У Дніпрі, згідно з інформацією археологів, під міськими проспектами збереглися старовинні мости XIX століття.

  У Маріуполі будують перший в Україні багатоквартирний будинок зі сталі

  У Маріуполі за підтримки Групи Метінвест триває активна фаза будівництва першого в Україні сталевого багатоквартирного будинку -...

  До України доставили першу партію індійської вакцини від COVID-19

  В аеропорту Бориспіль приземлився літак, що доставив в Україну першу партію з 500 тисяч доз вакцини від...