9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

Харківський авіазавод розробив план санації

Харківське державне авіаційне виробниче підприємство (ХДАВП) розробило план санації і чекає рішення суду, яке дозволить її почати.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Харків Times.

«На підприємстві розробили базовий план санації, і зараз ми чекаємо засідання суду, який дасть дозвіл почати процедуру. Також підготовлено проєкт закону про списання заборгованості авіаційних підприємств, в тому числі — податкових боргів ХДАВП. Чекаємо його прийняття депутатами », – розповіли в пресслужбі Державного концерну «Укроборонпром».

У концерні, відповідаючи на питання про подальшу долю підприємства, підкреслили, що поки про його приватизацію мова не йде, і для всіх підприємств «Укроборонпрому» авіаційної галузі розробляється кілька сценаріїв розвитку — як в умовах кризи, так і в довгостроковій перспективі, після стабілізації економічної ситуації в Україні та світі.

«Мова йде, в першу чергу про заходи, які допоможуть стабілізувати роботу ХДАВП, зокрема, про доукомплектування літаків АН-140 та продажу їх державному або приватному замовнику, про спільне будівництво літаків з ДП «Антонов». Наша мета — відновити серійне виробництво АН-74 на підприємстві, є план, що для цього потрібно від концерну і від заводу, але також ми потребуємо і більшої уваги влади у вирішенні питання з безнадійними заборгованостями», – пояснили в концерні.

Зараз на авіазаводі 1 700 працівників, з них в умовах карантину (неповний робочий тиждень) виходять на роботу 600 фахівців.

«Завод виконує тільки невідкладні роботи з виготовлення обладнання для Національної гвардії, серійної продукції та комплектуючих, а також ремонт для кількох приватних замовників — як вітчизняних, так і іноземних», – відзначили в «Укроборонпромі».

Протягом 2012-2019 років підприємство взагалі не мало державних замовлень. Останній літак підприємство випустило у 2014 році. Станом на 1 березня поточного року сума заборгованості заводу перед працівниками становить понад 207 млн ​​грн, це більша частина заборгованості по заробітній платі по Харківській області.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають