9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 14 Серпня, 2022

Харківський авіазавод планує модернізувати Ан-74 після війни

Після війни Харківське державне авіаційне виробниче підприємство буде шукати інвестора для модернізації літака Ан-74.

Про це розповів Гендиректор ХДАВП Олександр Кривоконь, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Крила.

За його словами, це буде не тільки скляна кабіна, це і нові двигуни, й інші шасі, інша авіоніка.

«За можливості, хочемо зробити вставку та збільшити тоннаж для перевезень до 14 тонн. У нас є такі напрацювання, ми робили подовжений фюзеляж на 2,5 метри зі вставкою всередину. І хоча цей проект не запрацював, але це теж майбутнє, я вважаю, що ми могли би тоді бути конкурентом Ан-178, і такий подовжений Ан-74 був би кращим», – каже Олександр Кривоконь.

blank
Фото: Polet.me

Модернізована машина буде мати варіацію з двома двигунами – або виробництва «Мотор Січі», або якогось західного виробника під замовника. Але це все – після війни.

Гендиректор ХДАПП також відповів на питання щодо продовження теми розвитку малої авіації та співпраці з угорською Magnus Aircraft.

«Угорська компанія чекає на нас. Нічого не змінилося. Я поки що це питання не активізував. Вбачаю пріоритетним завданням літаки Ан-74 та Ан-140.», – прокоментував він.

blank
Фото: Віталий Трубніков

Ан-140 теж має бути оновленим зовсім, з новими двигунами та авіонікою. Кривоконь впевнений, якщо цю машину доробити, то вона піде на заміну Ан-24/Ан-26.

«В нас багато роботи і планів. Вірю, що ми спроможні їх реалізувати. У війні ми переможемо! Це ж залежить не тільки від держави, а й від наших людей, від нас із вами! А люди, ми, загартувалися і «закусилися», тому ми обов’язково переможемо. І ми відновимо авіабудування, обов’язково відновимо!», – підсумував він.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають