9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 14 Червня, 2021

Харківський авіаційний завод розвиватиме власне конструкторське бюро

 • Генеральний директор ХДАВП Олександр Кривоконь на зустрічі з колективом Харківського університету ХАІ представив своє бачення з приводу виведення Харківського авіаційного заводу з кризи.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Крылья.

  “Згідно зі слів Олександра Кривоконя, ситуація далека від оптимістичної вже багато років. Незважаючи на це, він вважає, що стан речей можна виправити протягом декількох років”, – передає пресслужба університету.

  Для реалізації цих планів, підприємству знадобиться активна підтримка ХАІ в зміцненні кадрового потенціалу ХДАВП. Перш за все Олександра Кривоконя цікавили фахівці-випускники першого факультету для поповнення кадрового складу КБ підприємства. Це підрозділ, за планом, першим почне відродження ХДАВП, займаючись приведенням технічної документації у відповідність сучасним стандартам електронного документообігу. Крім того, генеральний директор ХДАВП поділився своїми міркуваннями щодо найближчого майбутнього.

  У керівництві вважають, що підприємству слід зосередитися на доведенні до продажної готовності літаків Ан-74 та Ан-140 для Азербайджану і Казахстану, а також на оновлення парку Ан-140, що знаходяться на різних підприємствах і організаціях України і вимагають виконання цілого комплексу робіт з доведення їх до норм льотної придатності.

  Збирання літака ХАЗ-30 та Ан-140 у цеху Харківського авіаційного заводу. Фото: Перс-служба Харківської облдержадміністрації

  З презентації, представленої на заході, стало відомо, що на ХДАВП планують займатися Ан-74, не особливо розраховуючи на ДП “Антонов”, силами власного КБ за участю ХАІ.

  Повідомляється, що проект відновлення виробництва Ан-74 повинен включати:

  У сфері імпортозаміщення:

  • Заміну комплектуючих виробництва РФ
  • Заміну комплектуючих, виведених з виробництва
  • Переобладнання літака з використанням вітчизняних комплектуючих
  • Запуск виробництва певних комплектуючих на заводі

  У сфері модернізації:

  • Впровадження конструктивних розробок
  • Розвиток експлуатаційних можливостей
  • Удосконалення систем літака
  • Використання інноваційних технологій

  Іншими перспективними напрямами і тематикою співпраці ХДАВП і ХАІ називаються “Перспективна мала авіація” і “безпілотна авіація цивільного призначення”. Раніше повідомлялося, що в “Укроборонпромі” затвердили план антикризових заходів для Харківського авіапідприємства.

  15 січня 2021 року у Міністерстві стратегічних галузей промисловості відбулася нарада щодо санації ХДАВП Державне підприємство «Харківське державне авіаційне виробниче підприємство». Повідомлялося, що було вирішено замовити вісім літаків Ан-74.

  Підприємство має добудувати частину літаків, які стоять на заводі як незавершені.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Черкасах та Запоріжжі розпочався сезон пасажирської річкової навігації

  У Черкасах та Запоріжжі стартував сезон туристичної навігації внутрішніми водними шляхами України.Про це...

  “Іскра” розробляє нову багатофункціональну РЛС “Мангуст” (фото)

  КП "Науково-виробничий комплекс "Іскра", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", продовжує працювати над новітньою багатофункціональною РЛС "Мангуст" (або 1Л300).

  У Києві представили компактні українські електромобілі Konyk (фото)

  У Києві в рамках спеціалізованих виставок ComAutoTrans і Автотехсервіс відбулася презентація компактних електромобілів українського виробника.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Підприємство “Спайтек” покращило оптичну платформу та оновило камеру українського мультикоптера Windhover

  Одеське приватне Науково-виробниче підприємство "Спайтек" (Spaitech) суттєво оновило оптичну платформу свого флагманського мультироторного безпілотника Windhover.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  В Україні налагодили виробництво кулеметів КТ-12,7 на Заводі «Маяк»

  В Україні налагодили ще одне виробництво великокаліберних кулеметів КТ-12,7 калібру 12,7х108 мм.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  З порту Ізмаїл баржами по Дунаю відправили партію самоскидів БелАЗ до Сербії (фото)

  Державне підприємство "Ізмаїльський морський торговельний порт" здійснило перевантаження на баржі трьох кар'єрних самоскидів марки БелАЗ, які відправляться в Сербію по річці Дунай.

  У Дніпрі запустили найдовший штучний струмок в Україні (фото)

  Одна з найбільш відомих пішохідних вулиць Дніпра, яка має назву Катеринославський бульвар II, вже стала новою візитною карткою міста. Одним зі знакових...

  У Івано-Франківську виконали капремонт автодрезини на замовлення порту «Південний» (фото)

  Івано-Франківський локомотиворемонтний завод виконав капітальний ремонт автодрезини для ДП "Морський торговельний порт Южний". Ремонт тривав протягом чотирьох місяців.Передає Національний...

  Зараз читають

  До складу Військово-морських сил України зараховано роз’їзний катер

  До складу Військово-морських сил ЗС України зараховано рейдовий роз’їзний катер проєкту 1398Б «Аист».Передає Національний...

  Як «Електронмаш» виготовляє нові трамваї для Львова (фото)

  На заводі «Електронмаш» розпочали виробництво десяти трамваїв для Львова. Вони будуть більш екологічними та матимуть кращий дизайн.

  РНБО ухвалила рішення про розвиток української авіабудівної галузі

  Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення про розвиток в Україні авіабудівної галузі.Про...

  В Україні налагодили виробництво кулеметів КТ-12,7 на Заводі «Маяк»

  В Україні налагодили ще одне виробництво великокаліберних кулеметів КТ-12,7 калібру 12,7х108 мм.Передає Національний Промисловий...