9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Квітня, 2023

Харківське державне авіаційне виробниче підприємство повертається на авіаринок

Після тривалої перерви Харківське авіапідприємство (ХДАВП) відновлює свої пропозиції на авіаційному ринку.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Харківське державне авіаційне виробниче підприємство.

На разі мова йде про надлегкі літаки ХАЗ-30, повідомляють у Департаменті зовнішньо-економічної діяльності ХДАВП. Ан-74 також є у виробничих планах, але поки що вирішується питання про заміщення російських деталей, які мали значну складову у цій машині.

«У нас є певні рішення цієї проблеми, в «Укроборонпромі» і «Укрспецекспорті» нас підтримали і обіцяли допомогти», – говорить директор Департаменту зовнішньо-економічної діяльності Руслан Бойко.

Тим часом авіапідприємство має готові пропозиції щодо надлегких літаків ХАЗ-30.

Їх позиціонують, як надійні, безпечні і прості в управлінні. Навіть посадка із зупиненим двигуном не викликає труднощів та істотно не відрізняється від штатного режиму. Тому вони прекрасно підходять для усіх, хто тільки «починає своє авіаційне життя» і прагне навчитися кермувати літальним апаратом, каже Руслан Бойко.

blank
Фото: Олег Плаксій

Недарма для навчальних польотів своїх курсантів Харківський університет повітряних сил ім. І. Кожедуба обрав саме ХАЗ-30. Тут експлуатується чотири таких машини.

«Відбулося уже п’ять випусків курсантів, які успішно пройшли льотну програму на ХАЗ-30 і ніяких проблем не виникало, – розповідає головний фахівець з льотної роботи, керівних льотно-випробувального комплексу ХДАВП Віктор Нечипас. – Наш літак набагато простіший в управлінні і в обслуговуванні, надійніший – він не зривається в «штопор», навіть увігнати дуже важко. Для навчання це чудово».

За словами Віктора Нечипаса, «якщо курсант робить помилку при пілотуванні – він не звалюється, не перекидається на бік, як інші літальні апарати такого класу».

«Є літаки, як у нас, але з бетону працюють, з ґрунту не можуть. Наш літає. І при боковому вітрі значно перевершує своїх конкурентів,» – говорить Віктор Петрович.

blank
Збирання літака ХАЗ-30 та Ан-140 у цеху Харківського авіаційного заводу. Фото: Перс-служба Харківської облдержадміністрації

ХАЗ-30 повністю відповідає вимогам Норм льотної придатності EASA CS-VLA для дуже легких літаків і має Сертифікат типу № ТЛ 0060. Цікаво, що згідно сертифікату він може літати при температурі повітря +35 С. (До речі, розрекламовані літальні апарати українського «Аеропракту» сертифіковані лише на температуру до +30 С.) Отже, надлегкі літаки ХДАВП прекрасно почуватимуться на гарячих аеродромах Середньої Азії, Близького Сходу і Африки. А можливість установки додаткового спеціального обладнання дозволяє використовувати ХАЗ-30 для різноманітних авіаробіт.

«Машина має кілька модифікацій, – розказує Руслан Бойко, – її легко можна перелаштувати у патрульну чи аграрну, а завдяки тому, що вона двомісна – в екскурсійну, туристичну чи тренувальну».

 

 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають