9.5 C
Alba Iulia
Субота, 2 Грудня, 2023

Харківське авіаційне підприємство проводить розробку та випробування моделі нового надлегкого літака

На Харківському державному авіаційно виробничому підприємстві працюють над створенням нових надлегких літаків.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Харківське державне авіаційне виробниче підприємство.

Зростаючий попит саме на літаки цього класу з боку бізнес-спільноти пояснюється їх явними перевагами перед рейсовий авіацією: вільним плануванням польотів, простою і відносно меншою вартістю наземного обслуговування в проміжних і базових аеропортах, відносною доступністю таких машин, тощо.

В якості основної компоновочної схеми наші розробники вибрали схеми «качка» та продовгуватий триплан. Види нетрадиційних схем пояснюється їх особливими потенційними можливостями, що в кінцевому рахунку дозволить одержати збільшену аеродинамічну якість, зменшити вагу порожнього літака та експлуатаційні витрати, порівняно з рівнем у звичайних схемах, розповідає головний спеціаліст з композиційних матеріалів Юрій Іванько.

Практична робота на авіазаводі розпочата у липні 2017 року створенням масштабної літаючої копії двомісного літака, з метою одержання на ньому основних характеристик для майбутньої машини, що дає змогу виключити серйозні конструктивні помилки та скоротити витрати і час на наступних етапах створення літаків.

«Наслідки перших «продувок» польотів безпілотної копії літака підтвердили нам правильність обраного шляху від масштабного до повнорозмірного літака, оскільки виконані доробки та ремонти за наслідками польотів виявились не такими вже й витратними, порівняно з аналогічними доробками на повномасштабному літакові», – говорить Юрій Іванько.

 

Останні новини:

Зараз читають