9.5 C
Alba Iulia
Субота, 9 Грудня, 2023

Французька Turgis Gaillard та ДП “Антонов” розгорнуть виробництво БПЛА Aarok в Україні

Французька компанія Turgis & Gaillard підписала угоду з ДП “Антонов” про локальне виробництво витратних безпілотників на базі проєкту Aarok.

Про це повідомляє французьке видання LaTribune з посиланням на свої джерела, передає Промисловий Портал.

Угода була підписана під час візиту міністра збройних сил Себастьяна Лекорну до Києва наприкінці минулого тижня.

Безпілотник AAROK – це середньовисотний БПЛА підвищеної витривалості (MALE), що несе на борту різноманітні датчики та озброєння в залежності від місії і може нести до 2900 кг корисного навантаження.

Французький БПЛА AAROK від Turgis & Gaillard. Фото з сайту компанії

Прототип цього БПЛА був представлений під час Паризького авіасалону в червні цього року. Материнською компанією Aarok є Turgis & Gaillard.

AAROK виконує розвідувальні та спостережні задачі, використовуючи високоефективні оптико-електронні та електромагнітні датчики.

Завдяки своїй великій вантажопідйомності AAROK може нести озброєння (до 1500 кг), а також виконувати такі місії, як ближня повітряна підтримка, повітряне перехоплення важливих цілей, координація ударів і розвідка, придушення протиповітряної оборони супротивника.

Французький БПЛА AAROK від Turgis & Gaillard. Фото: Elisabeth Gosselin-Malo

БПЛА має розмах крил 22 метри, довжину 14 метрів і максимальну злітну вагу 5500 кг. Для порівняння, в американського безпілотника MQ-9 Reaper аналогічні параметри становлять 20 метрів, 11 метрів і 4500 кг відповідно.

Безпілотник MQ-9 від General Atomics. Фото з відкритих джерел

Максимальна швидкість Aarok складає 250 вузлів (463 км/год або 288 миль/год), а максимальна висота польоту становить 30 000 футів (9144 метрів). Французький безпілотник здатний залишатися в повітрі протягом 30 годин.

БПЛА обладнаний авіаційним газотурбінним двигуном. Також, однією з його сильних сторін є відсутність прив’язки до спеціально підготовленої інфраструктури. Для цього передбачене посилене шасі.

Останні новини:

Зараз читають