9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 8 Серпня, 2022

Фото: “Матриця технологій” представила нову універсальну мультироторну платформу “Химера”

Конструкторське бюро “Матриця технологій” в ході Міжнародної спеціалізованої виставки “Зброя та безпека-2017”, що відбулася в Києві 10-13 жовтня, представило нову універсальну мультироторну платформу “Химера”.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу КБ “Матриця технологій”.

“Химера – H” оснащується бензиновим генератором. Піднімає 5 кг корисного навантаження і може літати з ним до 3 годин часу. На оборонній виставці “Химера-H” демонструвалася з муляжем бомбового навантаження для нанесення високоточних ударів по ворожих штабах, позиціях, складах. Апарат може нести не тільки бомби, але і служити ретранслятором сигналів, артилерійським корегувальником вогню, застосовуватися для охорони кордону, спостереження за ситуацією в місті. У мирному житті “Химеру” можна використовувати також для доставки продуктових замовлень з маркетів у віддалені котеджні містечка та окремі котеджі.

Інший апарат нової лінійки – “Химера – T”, отримує живлення від наземного джерела енергії по проводах і працює за принципом прив’язного аеростатата. При цьому він позбавлений таких недоліків аеростатів, як громіздкість, велика помітність, тривалий час розгортання/згортання і залежність від сили вітру .

Коптер “Химера-T” стартує зі спеціального контейнера, встановленого в кузові пікапа (або в будь-якому іншому відповідному автомобілі), набирає висоту до 150 метрів, звідки він потенційно може бачити на відстані до 45 км за допомогою камери з 30-кратним зумом. Апарат же може нести денну і нічну оптику, ретранслятор сигналів. І найголовніше – перебувати на заданій висоті над стартовим майданчиком необмежено довго – до 45 діб, після чого слід провести планові регламентні роботи.

У контейнері “Химери-T” встановлено генератор, що виробляє електроенергію, аварійний блок безперебійного живлення, високовольтний перетворювач, апаратуру зв’язку і управління. Це цілісний комплекс для старту, польоту і посадки, який можна встановлювати не лише на автомобілях, але і на кораблях, на землі, на дахах будівель. Якщо автомобіль або корабель переміщується, то і “Химера” летить слідом за ним.

blank

Подібні апарати знайдуть застосування в першу чергу у військовій сфері – для спостереження за фронтом, полем бою, противником. Для розкриття вогневих точок, пошуку снайперських позицій, безпечного переходу лінії фронту групами розвідки і недопущення проникнення диверсійних груп противника. “Химера” може забезпечувати безперервну надійний зв’язок для підрозділів в заданому квадраті, зв’язок з розвідкою в глибокому тилу противника або зв’язок з іншими безпілотниками. В умовах війни в місті коптер “на прив’язі” допоможе не тільки побачити далекі цілі, але і дозволить “зазирнути” в потрібне вікно, подивитися, що замислив противник за будівлею, за парканом, на сусідній вулиці. Ну і, звичайно ж, “Химера” – ефективна в системі охорони складів, військових об’єктів, державних установ, атомних електростанцій.

“Химера” також може бути корисна поліцейським – для пошуку злочинців, викрадених автомобілів, охорони правопорядку під час масових заходів. Коптер “на прив’язі” стане в нагоді під час гасіння пожеж, особливо висотних – для оцінки загроз та управління боротьбою з вогнем; лісничим – для охорони лісів; біологам – для спостереження за тваринами. І т.д. І т.п.

Крім новинок, на виставці “Зброя та безпека” були продемонстровані також вже знайомі багатьом “Командор”, “Око” і “Катана”.

blank

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають