9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Фахівці ХАЗу відновили єгипетський Ан-74 та готують його переліт до України для ремонту

Бригада фахівців ДП “Харківське державне авіаційне виробниче підприємство” успішно реанімувала у Єгипті військово-транспортний літак Ан-74Т-200А (бортовий номер SU-BPM, серійний номер 19-04), пошкоджений під час аварійної посадки у грудні 2016 року.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Зазначається, що п’ять років тому, у результаті аварії, літак зазнав значних пошкоджень, зокрема, стійок шасі, передньої та нижньої частин фюзеляжу.

Нагадаємо, у жовтні та листопаді цього року дві групи фахівців ХДАВП виконали шостий, завершальний етап відновлення єгипетського літака Ан-74. Фахівці контрольно-випробувальної станції (КВС), які прибули до єгипетського містечка Вазі у кінці листопада 2021 року, виконали інструментальну перевірку систем літака.

“Вони також здійснили відпрацювання машини під струмом, наземний запуск та так звану гонку двигунів Д-36”, – повідомив старший групи ХДАВП Юрій Селедцов.

Спеціалісти ставили собі за мету довести єгипетський Ан-74 до стану льотної придатності, виконати контрольні обльоти та підготувати його до перельоту на ХДАВП для виконання подальших необхідних регламентних робіт.

Відзначається, що представники обох сторін – ХДАВП та ВПС АР Єгипту підписали Акт, у якому йдеться про те, що усі технічні питання та зауваження українськими авіабудівниками усунуті. Усі комплектуючі встановлено згідно з конструкторською документацією. Виконані контрольні перевірки усіх систем за програмою контрольно – випробувальної станції ХДАВП.

Відновлення єгипетського літака АН-74Т-200А. Фото: пресслужба ХДАВП

На початку грудня цього року відбулися перші контрольні польоти відремонтованої машини.

“Перший контрольний зліт відбувся о 15:22, посадка о 15:40. Екіпаж складався із 7 людей – 3 льотчиків та 4 борттехніків. Усі від Військово-повітряних сил АР Єгипет. Після польоту проведено розбір за зауваженнями з командуванням ПС”, – повідомив Юрій Селедцов.

Другий контрольний політ також пройшов успішно. Невдовзі єгипетський Ан-74 має прилетіти на авіапідприємство до Харкова для контрольно-відновлювальних робіт.

Варто також додати, що це вже другий Ан-74 над відновленням якого почали працювати харківські спеціалісти у 2021 році. Так, у листопаді цього року на завод прибув для ремонту літак Ан-74ТК-200С (19 “синій”) ВПС Туркменістану.

Останні новини:

Зараз читають