Австрійська авіабудівна компанія Diamond Aircraft Industries випробувала другий дослідний зразок розробленого літака DART-450 (Diamond Aircraft Reconnaissance Trainer).
Літак Diamond DART-450 оснащеного турбогвинтовим двигуном АІ-450С злітною потужністю 500 к.с. спільної розробки українських компаній ДП «Івченко-Прогрес» і АТ «Мотор Січ» (Запоріжжя). При цьому офіційно про початок льотних випробувань другого прототипу DART-450 (серійний номер DART.002, реєстрація OE-VHS) не повідомлялося, і фотографії другого прототипу поки що не публікувалися. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу ДП «Івченко-Прогрес».
Нагадаємо, що перший дослідний зразок літака DART-450 (серійний номер DART.001, реєстрація OE-VDA) Здійснити перший політ 17 травня 2016 року в Вінер-Нейштадті (Австрія).
Як випливає з позначення, літак DART-450 призначений для використання в якості навчально-тренувального (для початкової та основної підготовки), а також для розвідки і спостереження, і орієнтований як на цивільне, так і на військове застосування. За неофіційними відомостями, на початковому етапі розробки літак DART-450 передбачався для просування в тому числі і на російський ринок (включаючи можливу пропозицію Міністерству оборони Росії), що почасти й визначило вибір двигуна АІ-450С (хоча опціонально можлива установка турбогвинтових двигунів в діапазоні потужності до 1000 к.с. інших виробників).
Про розробку даної машини Diamond Aircraft оголосила на авіасалоні в Фарнборо в липні 2014 року. За своїм виглядом і розмірами DART-450 виглядає вельми точним клоном відомого навчально-тренувального літака Pilatus РС-7 (до речі, перебуває на озброєнні ВПС Австрії). Літак DART-450 має повністю суцільнокомпозитну конструкцію і ряд оригінальних конструктивних рішень, включаючи крило з оригінальним швидкісним профілем (спочатку розроблене для зупиненої розробки малого бізнес-джета Diamond D-Jet) і легкі пневматичні катапультні крісла розробки Martin-Baker або КС-2010 російського АТ «НВП «Зірка». Двомісна тандемна кабіна оснащена комплексом авіоніки фірми Garmin (можлива установка інших комплексів авіоніки за бажанням замовника) і бічною ручкою управління (за бажанням замовника може встановлюватися звичайна центральна ручка). Зарезервовано місце для установки під фюзеляжем гіростабілізованої електронно-оптичної системи спостереження, під крилами можуть встановлюватися два вузли зовнішньої підвіски.
Вага порожнього DART-450 становить, в залежності від варіанту, від 1150 до 1330 кг, максимальна злітна вага становить 2300 кг. Довжина літака 10,75 м, розмах крила 11,74 м, висота 3,38 м. Максимальна швидкість 250 вузлів (465 км/год), крейсерська 190 вузлів, швидкість звалювання «менше 61 вузлів». Потолок 7100 м. Заявляється, що c максимальним запасом палива 840 літрів літак буде здатний перебувати в повітрі більше 8 годин, зі збереженням 30-хвилинного резерву палива. Дальність польоту з тим же резервом при цьому може досягати 2890 км. Допустиме перевантаження від + 7g до -5g дозволить використовувати літак в якості пілотажного.
Каталожна ціна літака орієнтовно становить 3 млн дол, при цьому заявляється, що вартість льотної години машини нібито не перевищить 500 дол. Diamond Aircraft заявляла про наявність одного твердого замовлення на DART-450. Отримання європейського цивільного сертифіката планується наприкінці 2017 року.
Раніше з січня 2015 року Diamond Aircraft вела випробування двигуна АІ-450С на переобладнаному cемимісному легкому літаку DA50-JP7.