9.5 C
Alba Iulia
Субота, 9 Грудня, 2023

ДП “Антонов” та Boeing створять спільний склад розрахований на випуск восьми літаків на рік

Український виробник літаків «Антонов», відомий створенням найбільшого у світі літака, планує відновити серійне виробництво до кінця наступного року завдяки угоді з «Боїнгом», яка покладе край залежності «Антонова» від Росії.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Радіо Свобода.

Відносини між Україною та Росією зруйнувалися після анексії Криму в 2014 році, а «Антонов», який імпортував понад 60% комплектуючих з Росії, через два роки зупинив серійне виробництво.

Зараз планується побудувати вісім літаків за рік завдяки угоді з «Евіал сервіс корпорейшн», «дочкою» «Боїнга». Перші два-три літаки будуть готові до кінця 2019 року, повідомив агентству Reuters керівник державного підприємства «Антонов» Олександр Донець. Він не повідомив деталей про майбутніх клієнтів.

Основними ринками продажу «Антонова» були Росія, колишні радянські республіки та Африка.

За словами Олександра Донця, компанії до листопада спільно створять складське приміщення в Україні.

«Угода з «Евіал» дала нам дві переваги. Ми створюємо спільний склад, розташований на території України у місті Гостомель, – сказав Донець. – Цей склад буде мати справу з продуктами, матеріалами, металами, неметалами – з усіма компонентами, які ми не можемо отримати від нашого колишнього партнера – Російської Федерації».

«Евіал» буде підтримувати нову виробничу програму «Антонова» для будівництва літаків Ан-148 і матиме ексклюзивні права на обслуговування літаків, сказав Донець. Передбачається, що «Евіал» постачатиме комплектуючі зі США, Канади, Ізраїлю та Європи. «Антонов» також хоче, щоб компанія «Евіал» закупила обладнання для українського підприємства, щоб виробляти більше деталей на внутрішньому ринку, сказав він.

Останні новини:

Зараз читають