9.5 C
Alba Iulia
Середа, 8 Лютого, 2023

ДП “Антонов” сподіваються на розвиток програми регіональних літаків Ан-148

Поява в Україні літаків Ан-148-100 з Росії матиме позитивний ефект для ДП “Антонов”, вважають на підприємстві.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Крила.

Переведення в Україну літаків Ан-148-100, які раніше експлуатувалися в інших авіакомпаніях, має позитивний ефект для держпідприємства “Антонов”, вважає директор програми з літака Ан-148 та його модифікацій Віктор Казуров.

“Для ДП “Антонов” це новий виток розвитку програми регіональних пасажирських літаків, який позитивно позначиться і на їхньому виробництві”, – сказав Казуров агенції “Інтерфакс-Україна”, коментуючи нещодавню заяву директора воронезької лізингової компанії “Ільюшин Фінанс Ко” Сергія Туркіна про намір в рамках стратегії ремаркетингу цивільних літаків продати п’ять Ан-148, що залишилися в неї, можливо, українським експлуатантам.

blank
Літак Ан-148-100Е авіакомпанії Air Ocean Airlines у аеропорту «Київ» (Жуляни). Фото: Natalia Demyanchuk

На думку Казурова, використання Ан-148-100 українськими авіакомпаніями дозволить громадянам України подорожувати навіть із невеликих регіональних аеропортів із рівнем комфорту та швидкістю магістральних лайнерів, а самі літаки літатимуть, а не простоюватимуть.

Директор програми з літаків Ан-148 позитивно оцінив появу наприкінці жовтня цього року в Україні нової авіакомпанії Air Ocean Airlines, у парку якої використовуються Ан-148.

“Ця авіакомпанія з’явилася в потрібний час і в потрібному місці. Вона освоює нішу регіональних перевезень, що активно зростає”, – зазначив він.

blank
Літак Ан-148-100Е авіакомпанії Air Ocean Airlines в аеропорту Київ (Жуляни). Фото: пресслужба аеропорту

Казуров нагадав, що Air Ocean Airlines 23 жовтня пройшла державну сертифікацію, 30 жовтня здійснила перший рейс за маршрутом Київ (Жуляни) – Миколаїв – Київ. Потім у листопаді компанія відкрила рейси з Києва до Запоріжжя та Львова, а у грудні з’єднала Львів та Харків.

“Ми вітаємо прихід цієї компанії на ринок України, який сприяє розвитку регіонів, створенню нових робочих місць, просування літаків Ан-148. … “Антонов” надає всебічну підтримку експлуатанту і вирішує питання, що виникають, в максимально стислі терміни”, – підкреслив експерт.

Казуров уточнив, що у планах Air Ocean Airlines у першому півріччі 2022 року отримати ще 3-4 літаки, а в майбутньому довести флот до 10 літаків типу Ан-148/158.

blank

За його словами, також в Air Ocean Airlines розглядають можливість отримання нових літаків Ан-148/158 київської збірки, які зараз перебувають у 10-му складальному цеху після їх добудови.

“В авіакомпанії сподіваються, що успішна експлуатація вітчизняних авіалайнерів дасть друге дихання проєкту регіонального реактивного літака та дозволить налагодити його серійне виробництво”, – зазначив директор програми з літака Ан-148 та його модифікацій ДП “Антонов”.

Казуров повідомив, що у світі експлуатується 38 літаків типу Ан-148-100. З них в Україні знаходяться три літаки: два – в Air Ocean Airlines, один – в авіакомпанії ДАП “Україна”. Станом на 1 грудня цього року весь парк літаків виконав понад 102 тис. польотів, налітавши понад 185 тис. годин та перевіз понад 7 млн ​​пасажирів.

Перший політ пасажирського літака Ан-148 відбувся 17 грудня 2004 року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають