Практично всі складові фюзеляжу нових транспортних літаків Ан-178 (корпус, хвіст, (Ф1, Ф2 та Ф3), крила тощо) будуть побудовані на виробничих потужностях ДП “Антонов”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”. Раніше деякі частини фюзеляжу виготовлялися у Росії.
Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.
Крім цього, інші українські виробники поставлять для нових літаків таки елементи як двигуни (ПАТ “Мотор Січ” та ДП “Івченко-Прогрес”), шасі (“Південмаш”), гальмівне колесо (ТОВ “Гідробест”) та систему управління (НТК “Екран”, ПрАТ “РЕД”, ДП ХМЗ “ФЕД”).
Загалом в імпортозаміщенні комплектуючих з РФ залучено близько 20 українських підприємств. Крім того, близько 50% (ймовірно від вартості літака) прийдеться на західні комплектуючи.

За словами виконувача обов’язків президента ДП “Антонов” Сергія Бичкова (в інтерв’ю ІА “ОПК”), на першому дослідному зразку транспортного літака Ан-178 (та в загальному проєкті) довелося замінити близько 60% комплектуючих з РФ.
“Західні комплектуючі (на заміну) – це, в основному, авіоніка… Недавня нарада з керівниками вітчизняних підприємств – виробників покупних виробів, – показала, що з часом ми здатні освоїти в Україні випуск більшості основних ПКВ. Вони з натхненням сприйняли цей контракт і запевнили у своєчасних постачаннях”», – повідомив Сергій Бичков.

“Річ у тому, що взагалі, я вам скажу відверто, треба прагнути до максимального переходу на вітчизняні комплектуючі та агрегати, що цілком реально. Наші українські розробники, якщо правильно поставити завдання і гарантувати закупівлі, можуть повністю впоратися з таким завданням”, – відзначив він.
За планом підприємства, вже на початку літа цього року на перший фюзеляж Ан-178 для Міноборони почнуть встановлювати крила та хвостове оперення.
“Ми практично на початку лютого цього року стартуємо за габаритним збиранням і починаємо збірку фюзеляжу першого літака. Плануємо до 30-го травня – в перших числах червня вийняти зі стапеля перший фюзеляж для Міністерства оборони та встановити його для стикування крил, хвостового оперення і так далі. Технологічна підготовка виробництва практично завершена”, – зазначив очільник авіапідприємства.