9.5 C
Alba Iulia
Середа, 12 Травня, 2021

ДП «Антонов» модернізувало аеродинамічну трубу

 • На державному підприємстві «Антонов» модернізували обладнання та реконструювали кабіну управління аеродинамічної труби (АТ-1).  

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Україну молоду.

  Фахівці відділу головного енергетика розробили та проводять дослідну експлуатацію нової системи управління повітряним потоком.   

  Аеродинамічна труба й утворений на її основі комплекс забезпечують повний цикл робіт аеродинамічного експерименту від проектування і розробок аеродинамічних моделей та обладнання до випробування, видачі рекомендацій і висновків.

  В аеродинамічній лабораторії АТ-1 перебувають кілька десятків випробувальних моделей літаків «Ан». Найбільше моделей було досліджено по «Руслану» — близько двох сотень.

  Присутня тут 117-та модель вважається «бойовою», бо неодноразово використовувалась як у процесі проектування літака, так і до сьогодні при проведенні зовнішніх доробок літака чи при розслідуванні відмовних ситуацій. Для випробування моделей Ан-124 використано понад 20 тисяч турбогодин (не лише в антоновській аеродинамічній трубі).  

  В експериментально-дослідному відділі 35 (ЕДВ-35), який ще й проектує аеродинамічні моделі, експериментальне обладнання та системи для забезпечення випробувань, трудиться шість десятків фахівців.

  «Нині відділ працює над проектуванням та випробуванням моделей Ан-188, Ан-132, безпілотних літальних апаратів. Виконує роботи з Ан-148, 158, 178. Скільки живе літак, стільки ж живе і його модель. Її випробування можуть проводити й тоді, коли літак давно літає, якщо він потребує доробок», — розповіла начальник ЕДВ-35 Наталія Центило.

  В аеродинамічній трубі можна випробовувати не лише моделі літаків, а й дирижаблів, дельтапланів, вітряків, автомобільного та залізничного транспорту. Серед напрямів досліджень — спортивна тематика для швидкісних видів спорту (вело, лижі, бобслей та інші).

  Тут, наприклад, «продували» гірських лижників та велосипедистів України, щоб визначити положення спортсмена, при якому опір мінімальний для більшої швидкості. Оцінювали навантаження на висотні споруди різного типу та елементи міської інфраструктури, в тому числі київського монумента «Батьківщина-мати».  

  Таких дорогих і складних споруд — аеродинамічних труб малих дозвукових швидкостей — у колишньому СРСР було чотири: в Центральному аерогідродинамічному інституті імені професора М. Жуковського (ЦАГІ, м. Жуковський Московської області), Московському держуніверситеті, Центральному науково-дослідному інституті ім. Крилова (м. Ленінград), Сибірському науково-дослідному інституті авіації. Жодна авіафірма в СРСР такої труби не мала. Конструкторські бюро Туполєва, Яковлєва, Ільюшина продували свої моделі літаків у ЦАГІ.

  Чергу доводилося чекати місяцями. Тому в Генерального конструктора Олега Антонова виникла ідея побудувати аеродинамічну трубу на київському заводі, щоб отримувати потрібну інформацію оперативно. 


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Тривають роботи з реконструкції мосту через Північно-Кримський канал (фото)

  Мостобудівники відзвітували про перші результати реконструкції мосту через Північно-Кримський канал, розташованого на автотрасі Р-47 Херсон - Нова...

  КБ «ЛУЧ» працює над розробкою зенітно-ракетного комплексу корабельного базування

  Державне київське КБ «ЛУЧ» здійснює науково-технічне супроводження ДКР «Корал» з розробки зенітного ракетного комплексу корабельного базування.Передає Національний Промисловий Портал,...

  «Антонов» пропонує відновити проєкт військово-транспортного літака Ан-70

  Підняти в небо літак Ан-70 – унікальну у своєму класі машину, що має значний внутрішній та експортний потенціал, закликав в.о. генерального директора...

  У Києві планують масштабну реконструкцію станції метро “Нивки”

  У Києві на станції метро "Нивки" планують провести масштабну реконструкцію за програмою доступності. Ремонтувати її будуть за прикладом станції "Святошин".

  “Авіалінії Антонова” перевезли партію гірничодобувного обладнання з Туреччини до країн Африки

  Авіакомпанія "Авіалінії Антонова" на літаках Ан-124 перевезла чотирнадцять одиниць гірничодобувного обладнання загальною вагою 216 тонн двома рейсами зі Стамбула (Туреччина) в Уаґадуґу...

  На трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють огорожі типу “Нью-Джерсі” (фото)

  На Миколаївщині, на трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють бетонне парапетне огородження типу "Нью-Джерсі" висотою 90 сантиметрів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  В запорізькому аеропорту встановили систему безконтактного скринінгу температури пасажирів

  У Міжнародному аеропорту Запоріжжя встановили інтелектуальну відеосистему безконтактного температурного скринінгу і визначення наявності або відсутності масок на обличчях пасажирів.

  Збройні сили випробували вітчизняні імітатори повітряної цілі Flying Target-1 (відео)

  Уперше у Збройних Силах України здійснено успішне випробування імітатора низьколітаючої повітряної цілі Flying Target-1.Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням...

  Зараз читають

  ДССТ побудує базу Військово-морських сил України в Бердянську

  Державна спеціальна служба транспорту України збудує військово-морську базу «Схід» Військово-морських сил ЗС України у Бердянську.

  Порт “Південний” з початку року обробив майже п’ять мільйонів тонн вантажів

  З початку 2021 року перевалка госстівідора морський торговельний порт "Південний" склала 4,695 мільйона тонн вантажів.

  «Антонов» пропонує відновити проєкт військово-транспортного літака Ан-70

  Підняти в небо літак Ан-70 – унікальну у своєму класі машину, що має значний внутрішній та експортний...

  Крюківський вагонобудівний завод виготовив 281 вагон з початку року

  Крюківський вагонобудівний завод в січні-квітні 2021 року виготовив 281 вагон.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...