9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Червня, 2023

До створення українського гелікоптера «Отаман» можуть залучити дві сотні українських підприємств

Перевезення вантажів, евакуація поранених, розвідка та вогнева підтримка… Це неповний перелік завдань, які зможе взяти на себе гелікоптер українського виробництва МСБ-6 із робочою назвою «Отаман». Гелікоптер доповнить і частково замінить багатоцільовий Мі-8.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на АрміяInform.

Чому «Отаман» потрібен Україні та що гальмує процес його створення? На ці питання відповів генерал-майор Ігор Яременко, начальник армійської авіації Командування Сухопутних військ ЗС України.

“Поки що ми займаємося лише ремонтом і модернізацією гелікоптерів, які є на озброєнні Збройних Сил України. Та сьогодні гостро стоїть питання створення українського гелікоптера. Зрозуміло, конструювання нового літального апарата майже з нуля — недешеве задоволення та й досить тривалий процес. Та, на мою думку, така державна інвестиція у вітчизняний оборонно-промисловий комплекс абсолютно виправдана. Від початку фінансування державою проєкту до отримання кінцевого продукту може минути від п’яти до семи років. Однак я впевнений, що в перспективі ця інвестиція окупиться сповна. Створюючи власний гелікоптер, ми враховуємо свій бойовий досвід і потреби. До того ж, я переконаний, що на «Отаман» буде попит і в інших держав, адже це буде гелікоптер, створений країною, армія якої має бойовий досвід. Водночас ми перестанемо бути залежними від інших держав у закупівлі запчастин”.

Розповів генерал-майор Ігор Яременко і про кількість підприємств, що будуть залучені до виробництва гелікоптера, — їх приблизно дві сотні. А це чимало робочих місць для українців, розвиток економіки, технологій.

“Насправді в Україні є всі потрібні потужності для створення вітчизняного гелікоптера. Підприємства «Укроборонпрому» здатні зробити це. Наші двигуни купують у всьому світі. Необхідне лише стабільне фінансування. Поки що ж запитання: «коли буде український гелікоптер» — залишається без відповіді”.

Останні новини:

Зараз читають