9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

До кінця року розпочнуться льотні випробування українського безпілотника гелікоптерного типу RZ-500

Триває робота зі створення першого українського ударного безпілотного комплексу гелікоптерного типу RZ-500.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Деякі деталі щодо поточного стану випробувань та подальші плани компанії розкрив в інтерв’ю програмі “Security talks з Валентином Бадраком” директор ПрАТ “Рамзай” Юрій Польовий.

“Зараз встановлюємо контрольно-записну апаратуру, новий радіоканал і, якщо все буде нормально, найближчими днями ми перейдемо до наступного етапу льотних випробувань”, – зазначив він.

blank
Перший зразок безпілотника гелікоптерного типу RZ-500 знаходиться у розібраному стані на випробувальній базі розробника. Фото: Апостроф TV

За словами Юрія Польового, поки у льотних випробуваннях бере участь лише так звана “літаюча лабораторія” – пілотований гелікоптер з аналогічними масою та розмірами, що й у RZ-500. На цьому прототипі тестують всі системи, які працюватимуть вже на безпілотному ударному БПЛА.

“Наразі ми відпрацьовуємо на літаючому прототипі (він вже налітав 100 годин) інженерні рішення та сумісність встановленого обладнання. До нового року ми намагатимемося підняти машину в (кінцевому) безпілотному варіанті”, – повідомив очільник ПрАТ “Рамзай”.

При цьому, за підрахунками компанії, для завершення основного циклу випробувань (в тому числі й вогневих) потрібно ще приблизно півтора року.

blank
Наземна антена комплексу RZ-500 забезпечує захищений зв’язок на відстані 60-80 км. Фото: Defence Express

Нагадаємо, над RZ-500 розробники працюють вже приблизно два роки. У червні 2021 року безпілотний ударний гелікоптер вперше публічно продемонстрували на виставці “Зброя та Безпека 2021”.

За даними ПрАТ “Рамзай”, RZ-500 зможе літати з крейсерською швидкістю 150-160 км/год на загальну відстань до 450 км й триматися в повітрі близько трьох годин. Радіус дії у межах однієї станції управління становить 60-80 км при практичній стелі до 4 км.

blank
Стабілізована платформа ПрК-Р-21 оснащена трьома телевізійними каналами, тепловізійним каналом, лазерною станцією підсвічування та лазерним далекоміром. Фото: Defence Express

Ударний БПЛА зможе нести до 100 кг бойового навантаження (керованої високоточної зброї або невеликих авіабомб), а за виявлення цілей та наведення боєприпасів (у тому числі й “підсвічування” для інших “не рідних” ракет чи боєприпасів) відповідає сучасний прицільний комплекс ПрК-Р-21.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають