9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 25 Січня, 2022

Буковинський умілець завершує роботу над дерев’яним біпланом

Ще в 2003 Леонід Ковальчук взявся власноруч майструвати біплан. Прототипом вибрав британський літак «Де Гевілленд», матеріалом – карпатську сосну. Зараз його творіння майже готове. Залишилося закріпити крила, встановити двигун – і можна сідати за штурвал.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Крылья.

Леонід Ковальчук працював над створенням повітряних суден в Африці, вчив не одне юне покоління авіамоделюванню, а в сорок років здійснив дитячу мрію – сам опанував пілотуванням. Зараз йому 59. І ось вже 15 років Леонід власноруч майструє дерев’яний біплан.

blank

Всі деталі Леонід виробляє самостійно. Основний матеріал – карпатська сосна і спеціальна авіаційна фанера. Леонід згадує, що над кожною деталлю працював не один день, а то і місяць, тому не дивно, що робота розтягнулася на роки і стала справою всього його життя.

Сьогодні літак на фінальній стадії виробництва. Залишилося зібрати деякі запчастини, покрити лаком і закріпити крила, встановити двигун. Це буде «Опель Астра 1.7» – турбодизель японського виробництва. За словами Леоніда, в Німеччині саме таку модель любителі використовують більше 10 років:

– Сюди додасться радіатор, редуктор і повітряний гвинт теж напоготові. Вже на землі запускали – працює добре … Про всяк випадок є ще у нас, як запасний варіант, «Хонда 2.0» – дванадцяти клапанний алюмінієвий.

Свій літак Леонід будував відповідно до авіаційних каноныв і правил. Радився з професійним конструктором з Харкова, якого називає своїм ідеологічним куратором.

Загальна злітна вага літака не перевищує 700 кілограмів – це менше, ніж легковий автомобіль. Ще будуть невеликі 15-дюймові колеса.

blank

Літак дуже компактний. Свого часу розробник заклав в його конструкцію чудову властивість – займати мало місця, тому що крила біплана можуть складатися, як у метелика. Тому це дозволить без зайвого клопоту перевозити його по автодорогах. А коли треба – «розклав крила і полетів». Тим більше, що повітряному судну буде потрібно всього 50 метрів злітної смуги, щоб почати політ, і метрів 100, щоб приземлитися. А в якості аеродрому можна використовувати будь-яку ділянку дороги.

На своєму біплані Леонід Ковальчук хоче встановити потужний паливний бак, щоб можна було сміливо долати великі відстані в небі. Запланував, що при використанні 7 літрів дизельного палива на годину вдасться пролетіти до 1300 кілометрів без дозаправки. Уже навіть намітив маршрут першого польоту – з Чернівців до Сум. Його авіатор здійснить один.

АвторКрылья

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають