9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 30 Вересня, 2022

Безпілотний вертоліт росіян виявився вкраденою українською розробкою

Представлений на форумі “Армія-2022” у росії багатофункціональний безпілотний вертоліт використовує оригінальні рішення українського гелікоптера АК1-3.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на “Крила”.

На форумі “Армія-2022” у росії було представлено багатофункціональний безпілотний вертоліт з підвищеною вантажопідйомністю БАС-750, повідомляється на сайті холдингу “Вертольоти Росії”.

Однак відразу помітно, що щонайменше автомат перекосу і взагалі несучий гвинт аж надто нагадують український вертоліт АК1-3.

АК1-3 був розроблений у Полтаві фірмою “Аерокоптер” і якийсь час досить успішно продавався.

Потім з’явилася інформація про “розробку вертольота “Орлан” у Пермі” – який за дивним збігом виявився повною копією, включаючи деякі оригінальні рішення, закладені ще Олександром Запишним, які відрізняють “Саньку” від подібних легких гелікоптерів.

blank
Фото: Крила

Також у 2020 році була інформація про те, що у Китаї на основі легкого вертольота АК1-3 від полтавського КБ “Аерокоптер” зробили безпілотник для ВМС.

“Крила” відмічають, що якщо поєднати креслення Ак1-3 та “російської розробки” – все стає зрозумілим.

blank
Схема: Крила

У відповідь на запит видання “Крила” один з колишніх розробников АК1-3 повідомив, що безпілотник, який був показаний – це білоруська технологія на базі купленого вертольота АК1-3, поставленого в РФ до 2013 року. Сам апарат у безпілотному варіанті не літає.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають