9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 6 Грудня, 2022

Baykar замовив у “Івченко-Прогрес” поставку двигунів для безпілотного винищувача MIUS

Турецький безпілотний винищувач Mius отримає український двигун АІ-322Ф.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Договір щодо купівлі партії двигунів був укладений між Івченко-Прогрес та Baykar у четвер, 11 листопада, у рамках міжнародної виставки озброєння SAHA, що проходить у Стамбулі.

Саме завдяки українському двигуну турецький MIUS вперше здійметься у небо, за попередніми планами, у 2023 році.

Відповідну угоду підписали очільники Baykar та “Івченко-Прогрес” Халук Байрактар та Ігор Кравченко.

blank
Турецька бойова безпілотна система MİUS Зображення: Baykar

Таким чином, після налагодження успішної співпраці з інтеграції українських двигунів АІ-450 для важкого БПЛА Akinci, запорізьке “Івченко-Прогрес” продовжує поглиблювати роботу з Baykar.

Точна кількість двигунів та їхня вартість не розголошується. Проте, судячи з усього, мова йде про двигуни для передсерійних машин. А після успішного проходження всіх випробувань – буде налагоджено серійне постачання АІ-322Ф для турецьких безпілотних винищувачів.

blank
Візуалізація турбореактивного двоконтурного двигуна AI-322-30 Зображення: ДП «Івченко-Прогрес»

АІ-322Ф – це найновіший та єдиний український турбореактивний двоконтурний двигун з форсажною камерою. Він призначений для сучасних надзвукових навчально-бойових та легких бойових літаків з помірними надзвуковими швидкостями.

Двигун АІ-322Ф має тягу на форсажі у 4200 кгс при вазі лише у 560 кг. Такі характеристики як найкраще підходять для проєкту безпілотного винищувача MIUS, який повинен мати максимальну швидкість біля надзвукової, робочу висоту використання близько 12 км та 1 тонну корисного навантаження у вигляді повноцінного ракетного озброєння. Раніше Defense Express розповідав про те, що двигун АІ-322Ф також був обраний для британсько-українського проєкту реактивного БПЛА Ace One.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають