9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Лютого, 2023

Армія Туреччини отримала вже п’ять БПЛА Akinci з українськими двигунами

За даними з відкритих джерел, збрoйні сили Туреччини уже мають у своєму розпорядженні п’ять серійних важких БПЛА Akinci.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

На початок грудня 2021 року в строю турецького війська було лише три такі літальні апарати.

Відзначається, що усі турецькі стройові БПЛА Akinci зараз розташовані на авіабазі Батман та передані в розпорядження командування сухопутних військ.

blank

Автори турецького ресурсу savunmasanayist.com допускають, що до кінця 2021 року Baykar Defense мало завершити виготовлення шостого серійного Akinci та надалі передасть цей БПЛА турецьким військовим.

Нагадаємо, що у базовій версії БПЛА Akinci оснащується українським двигуном АІ-450 виробництва “Мотор Січ”.

Відомо, що у проміжок між 2018 роком та І кварталом 2020 року Україна виконала поставку до Туреччини мінімум 12 двигунів АІ-450, яких мало вистачити на оснащення мінімум шести безпілотних бомбардувальників Akinci.

blank
Авіаційний турбовальний двороторний двигун AI-450T на безпілотнику Bayraktar Akıncı

Крім того, на початку листопада 2021 року “Мотор Січ” отримала замовлення на постачання комплектуючих для виробництва 30 двигунів AI-450T, які, ймовірно, також будуть використані для оснащення безпілотників Akinci.

У тому ж листопаді 2021 року турецька компанія Baykar та запорізька “Мотор Січ” домовились про інтеграцію у важкий БПЛА Akinci також двигуна МС-500. Ймовірно, у розвідувальній версії Akinci буде пропонуватися з двигунами АІ-450, а у бойовій – з МС-500.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають