9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 22 Квітня, 2021

«Антонов» веде роботи з імпортозаміщення на Ан-70/77

 • Державне підприємство «Антонов» веде роботи з імпортозаміщення складових частин, обладнання та агрегатів виробництва Росії, військово-транспортного літака короткого зльоту та посадки Ан-70.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Вищевказані роботи ведуться в інтересах Збройних Сил України згідно зі спільним рішенням МО України та ДК «Укроборонпром» № 19960/з/1-2015 від 18.01.2016 зі створення літака Ан-77 з комплектуючими вітчизняного та західного виробництва.

  За цим рішенням ДП «Антонов», що входить до складу ДК «Укроборонпром», проводить дослідно-конструкторської роботи з модернізації у частині імпортозаміщення комплектуючих виробництва Російської Федерації військово-транспортного літака короткого зльоту та посадки Ан-70 з серійним номером № 01-02.

  Під час міжнародного авіасалону “Dubai Air Show 2017” про готовність взяти участь у модернізації літака Ан-70 заявили компанії з Королівства Саудівської Аравії, Об’єднаних Арабських Еміратів та Туреччини.

  Фюзеляжі літаків Ан-70 з серійними номерами 01-04 та 01-05 Фото: В’ячеслав Смігунов

  Ще в середині 2000-х років Міністерство оборони України замовило декілька Ан-70 для Повітряних Сил ЗС України, збирання фюзеляжів яких було завершено у 2012 році.

  Нагадаємо, що у 2015 році Ан-70 було прийнято на озброєння Збройних сил України тому модернізація цього літака з метою позбутися залежності від комплектуючих з країни агресора є одним з найважливіших завдань для вітчизняних авіабудівників.

  Спочатку планувалось, що серійне виробництво Ан-70 буде вестися в Росії в кооперації з серійним заводом Антонова в Святошині. Плани з виробництва Ан-70 в Росії змінювалися кілька разів. Після початку проектування літака в 1985 року планами виробництва розглядалися потенційні майданчики у Воронежі, Самарі, Омську та Ульянівську.

  В ході візиту до Казані 9 червня 2012 прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв оголосив, що виробництво Ан-70 буде вестися в цьому місті.

  Київський завод ДП «Антонов» мав виробляти і постачати в Казань крила, горизонтальне і вертикальне оперення, гондоли та пілони двигунів. Носову частину фюзеляжу мали доставляти в Казань з Новосибірська, консолі – з Ульяновська, а композитні елементи – з Воронежа.

  Виробляти шасі мала російська компанія «Гідромаш», допоміжну силову установку ТА18-200-70 – Науково-виробниче підприємство “Аеросила” з Ступіно у Московській області, навігаційну систему ПрНПК-77 і РЛС «Купол-III-76М» компанія «Котлін Новатор» із Санкт-Петербурга, також більшість електроніки мала бути російського виробництва.

  Саме тому після початку російської агресії у 2014 році проти України питання існування проекту Ан-70/77 залежало від заміщення російських комплектуючих на українські або західні аналоги.

  Так у матеріалі справи рішенням керівництва ДП «Антонов» № 77-15-2198 від 04.12.2015 передбачено заміну на літаку АН-70 № 01-02 радіостанції зі складу бортового комплексу зв’язку БКЗ-70 на радіостанцію MR6000A з пультом керування GB6500.

  З цією метою, ДП «Антонов» укладено контракт № 2502 від 29.04.2016 про закупівлю товарів, з німецькою компанією «Rohde&Schwarz» щодо постачання спеціальної радіостанції M3AR для власних виробничих потреб.

  Вказана радіостанція була імпортована у лютому 2019 року, але для уникнення довгої бюрократичної процедури експортного контролю, ДП «Антонов» підготовлено пакет документів для подачі в митні органи України в яких зазначено, що вказана радіостанція призначена для цивільних літаків та не підлягає експортному контролю.

  Тобто посадовців ДП «Антонов» порушили порядок здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю, чим вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ст. 333 КК України.”


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Українська система управління озброєнням гелікоптерів пішла на експорт

  Приватне підприємство «Рамзай» повністю освоїло та розпочало випуск систем управління зброєю бойового гелікоптера. Наразі вже виконано перші...

  Запущено новий маршрут доставлення українського металу в Європу річковим транспортом

  В Ізмаїльському морському порту вперше розвантажили баржу місткістю понад 5 тисяч тонн. Крім того, для транспортування вантажу в порт був використаний новий...

  Виробництво біткоїнів використовує порівняні з Україною обсяги споживання електроенергії

  На «майнінг» (простішими словами - виробництво) популярної криптовалюти біткоїн щорічно витрачається 121,36 терават-годин електроенергії. Таку інформацію надали дослідники Кембриджського університету.

  “Держгідрографія” оголосила тендер на страхування власних безпілотних авіаційних комплексів

  Державна установа "Держгідрографія" 19 квітня оголосила тендер на страхування майна - безпілотних авіаційних комплексів, про що повідомляється в системі електронних держзакупівель ProZorro.

  Мінінфраструктури розвиватиме річкові туристичні маршрути з Києва в Канів та Чорнобиль

  Міністерство інфраструктури вважає за необхідне розвивати туристичні маршрути на річкових шляхах країни, зокрема, маршрутів з Києва до Канева та в Чорнобиль.

  «Південмаш» замовив сталь для будівництва ракет у запорізького підприємства

  Держпідприємство «ВО Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова» уклало угоду з приватною компанією «Лірен» про постачання металу на суму 74,38 мільйона...

  “Оплот” змагатиметься з Т-90 у майбутній закупівлі танків Єгиптом

  Завод ім. Малишева (Харків) продемонстрував танк БМ "Оплот" та власні виробничі потужності підприємства делегації з Єгипту.Про це стало...

  США надасть додаткову допомогу Україні на $155 мільйонів

  Україна додатково отримає від Сполучених Штатів Америки допомоги в різних сферах на $155 мільйонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Зараз читають

  Українська система управління озброєнням гелікоптерів пішла на експорт

  Приватне підприємство «Рамзай» повністю освоїло та розпочало випуск систем управління зброєю бойового гелікоптера. Наразі вже виконано перші...

  Визначено 15 найбільших портових терміналів України за потужностями зберігання зернових

  Потужності українських морських терміналів для одноразового зберігання зернових становлять на сьогодні близько 5,5 мільйонів тонн. У 2020...

  “Укрзалізниця” у квітні збільшила на 8% середньодобове навантаження вагонів

  "Укрзалізниця" у квітні 2021 року збільшила середньодобове навантаження вагона більш ніж на 8%. Зокрема, за період з...

  Академія наук України супроводжує роботу всіх стратегічних галузей національної економіки

  Установи Національної академії наук України займаються обслуговуванням та підтриманням роботи усіх, без винятку, стратегічних галузей національної економіки....