9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 15 Січня, 2021

«Антонов» веде роботи з імпортозаміщення на Ан-70/77

 • Державне підприємство «Антонов» веде роботи з імпортозаміщення складових частин, обладнання та агрегатів виробництва Росії, військово-транспортного літака короткого зльоту та посадки Ан-70.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Вищевказані роботи ведуться в інтересах Збройних Сил України згідно зі спільним рішенням МО України та ДК «Укроборонпром» № 19960/з/1-2015 від 18.01.2016 зі створення літака Ан-77 з комплектуючими вітчизняного та західного виробництва.

  За цим рішенням ДП «Антонов», що входить до складу ДК «Укроборонпром», проводить дослідно-конструкторської роботи з модернізації у частині імпортозаміщення комплектуючих виробництва Російської Федерації військово-транспортного літака короткого зльоту та посадки Ан-70 з серійним номером № 01-02.

  Під час міжнародного авіасалону “Dubai Air Show 2017” про готовність взяти участь у модернізації літака Ан-70 заявили компанії з Королівства Саудівської Аравії, Об’єднаних Арабських Еміратів та Туреччини.

  Фюзеляжі літаків Ан-70 з серійними номерами 01-04 та 01-05 Фото: В’ячеслав Смігунов

  Ще в середині 2000-х років Міністерство оборони України замовило декілька Ан-70 для Повітряних Сил ЗС України, збирання фюзеляжів яких було завершено у 2012 році.

  Нагадаємо, що у 2015 році Ан-70 було прийнято на озброєння Збройних сил України тому модернізація цього літака з метою позбутися залежності від комплектуючих з країни агресора є одним з найважливіших завдань для вітчизняних авіабудівників.

  Спочатку планувалось, що серійне виробництво Ан-70 буде вестися в Росії в кооперації з серійним заводом Антонова в Святошині. Плани з виробництва Ан-70 в Росії змінювалися кілька разів. Після початку проектування літака в 1985 року планами виробництва розглядалися потенційні майданчики у Воронежі, Самарі, Омську та Ульянівську.

  В ході візиту до Казані 9 червня 2012 прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв оголосив, що виробництво Ан-70 буде вестися в цьому місті.

  Київський завод ДП «Антонов» мав виробляти і постачати в Казань крила, горизонтальне і вертикальне оперення, гондоли та пілони двигунів. Носову частину фюзеляжу мали доставляти в Казань з Новосибірська, консолі – з Ульяновська, а композитні елементи – з Воронежа.

  Виробляти шасі мала російська компанія «Гідромаш», допоміжну силову установку ТА18-200-70 – Науково-виробниче підприємство “Аеросила” з Ступіно у Московській області, навігаційну систему ПрНПК-77 і РЛС «Купол-III-76М» компанія «Котлін Новатор» із Санкт-Петербурга, також більшість електроніки мала бути російського виробництва.

  Саме тому після початку російської агресії у 2014 році проти України питання існування проекту Ан-70/77 залежало від заміщення російських комплектуючих на українські або західні аналоги.

  Так у матеріалі справи рішенням керівництва ДП «Антонов» № 77-15-2198 від 04.12.2015 передбачено заміну на літаку АН-70 № 01-02 радіостанції зі складу бортового комплексу зв’язку БКЗ-70 на радіостанцію MR6000A з пультом керування GB6500.

  З цією метою, ДП «Антонов» укладено контракт № 2502 від 29.04.2016 про закупівлю товарів, з німецькою компанією «Rohde&Schwarz» щодо постачання спеціальної радіостанції M3AR для власних виробничих потреб.

  Вказана радіостанція була імпортована у лютому 2019 року, але для уникнення довгої бюрократичної процедури експортного контролю, ДП «Антонов» підготовлено пакет документів для подачі в митні органи України в яких зазначено, що вказана радіостанція призначена для цивільних літаків та не підлягає експортному контролю.

  Тобто посадовців ДП «Антонов» порушили порядок здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю, чим вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ст. 333 КК України.”


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Перевалка вантажів у порту Маріуполь минулого року збільшилася на 8,4%

  Оператори Маріупольського морського порту за підсумками 12 місяців 2020 року обробили 7 мільйонів 25 тисяч тонн вантажів,...

  На мосту через річку Сула монтують 500-тонну металеву конструкцію (фото)

  У Полтавській області на автодорозі Н-08 Бориспіль — Маріуполь почалися роботи по монтажу металевої прогінної конструкції на мосту через річку Сула біля...

  ТОП-5 найбільших суден, які торік заходили у порт “Південний”

  Назва 5 найбільших судів, які захопили в морському порту Південний у грудні 2020 року.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Кулемет КТ-7,62 від заводу «Маяк» пройшов випробування холодом

  Кулемет КТ-7,62, розробки та виробництва підприємства «Завод «Маяк», що входить до складу ДК "Укроборонпром", пройшов випробування холодом.Про це...

  У Самборі створюють виробництво екологічного пакування

  У Самборі на території колишнього хлібокомбінату планують відкрити завод із виробництва картонної та паперової упаковки, продукцію з якого постачатимуть до країн Євросоюзу.

  Запорізький автозавод торік збільшив виробництво транспортних засобів у 10 разів

  ПАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» (ЗАЗ) за підсумками 2020 року в 10 разів наростило випуск транспортних засобів і випустив 885 одиниць техніки.

  Львівський бронетанковий завод уклав експортний контракт на “Дозор-Б” та отримав замовлення від Міноборони

  ДП "Львівський бронетанковий завод", який входить до складу ДК "Укроборонпром", має повноцінне завантаження (8-годинний робочий день) на замовлення від Міноборони включно до...

  Завод «Маяк» почав процес постановки на озброєння українського війська міномета «Молот»

  Завод «Маяк», що входить до складу ДК «Укроборонпром», розпочинає процедуру постановки на озброєння міномета М-120-15 «Молот», про що було повідомлено 4 січня...

  Зараз читають

  Запорізький автозавод торік збільшив виробництво транспортних засобів у 10 разів

  ПАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» (ЗАЗ) за підсумками 2020 року в 10 разів наростило випуск транспортних засобів і...

  Завод «Маяк» оприлюднив деталі про боєприпаси до БПЛА власної розробки

  Завод «Маяк» розповів деталі про розроблені на державному підприємстві боєприпаси до безпілотних літальних комплексів.Передає Національний Промисловий...

  Укренерго проводить реконструкцію ЛЕП Західноукраїнська – Богородчани

  Національна енергетична компанія «Укренерго» розпочала реконструкцію повітряної лінії електропередач (ЛЕП) 330 кВ Західноукраїнська – Богородчани. 

  ЦСВЯП прийме першу партію відпрацьованого ядерного палива з українських АЕС у травні 2021 року

  У травні 2021 року "Енергоатом" здійснить перше постачання відпрацьованого ядерного палива з української АЕС в централізоване сховище...