9.5 C
Alba Iulia
Субота, 2 Грудня, 2023

“Антонов” веде переговори про виробництво нової версії літака Ан-32 в Індії

Індійські військові хочуть запустити на своїй території виробництво нового легкого військово-транспортного літака, який буде створений на базі моделі Ан-32 ДП “Антонов”.

Про це, в рамках інтерв’ю з журналістами “Security talks з Валентином Бадраком”, повідомив гендиректор ДП “Антонов” Сергій Бичков, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

“Ми сьогодні справді ведемо переговори з індійською стороною. Сьогодні (ймовірно, інтерв’ю було записано на початку лютого), я зустрічаюся з військовим аташе Індії, і там будуть переговори з метою створення спільного підприємства із запуску виробництва літака на базі моделі Ан-32”, – розповів він.

blank
Літак Ан-132D

За словами очільника ДП “Антонов”, мова йде про “майже новий літак”, чий планер та льотні характеристики, скоріш за все, будуть подібними до вже відомого в Індії проєкту (наразі ВС Індії експлуатують понад 100 літаків Ан-32).

“Індія бачить, що їм такий літак потрібен, тому ми будемо вести з ними перемовини про створення літака на базі Ан-32. Паралельно індійська сторона дуже цікавиться створенням спільного виробництва літака Ан-178”, – відзначив Сергій Бичков.

blank
Фото: прес-служба аеропорту “Київ”

“Я думаю, що ці перемовини будуть успішними і є поняття якоїсь офсетної програми, за якою 2/3 літака, припустимо, буде виготовляти індійська сторона, а якась залишиться українською”, – пояснив він.

Нагадаємо, Ан-32 є фактично ексклюзивним літаком, розробленим за часів СРСР спеціально на експорт – здебільше щоб задовольнити наявні на той часі потреби Індії в легких військово-транспортних літаках, що здатні діяти в умовах високогір’я. Зокрема, машини цієї моделі мають більші за розмірами та потужністю (ніж у звичайного Ан-26) двигуни та лопаті, котрі були розміщені над крилом.

blank

Наразі (з 1982 року) було зібрано понад три сотні літаків цього типу (різних модифікацій). Машини типу Ан-32 й досі стоять на озброєнні або експлуатуються у близько двох десятках країн світу на різних континентах (окрім Австралії та Антарктиди).

Останні новини:

Зараз читають