9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

«Антонов» уклав контракт на постачання літака Ан-32П для ДСНС України

Сьогодні, 17 грудня Державне підприємство «Антонов» уклало контракт на постачання протипожежного літака Ан-32П Спеціальному авіаційному загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України.

Повідомляє Національний Промисловий Портал.

У Державній службі України з надзвичайних ситуацій зазначити, що в цей же день між Концерном і Міністерством внутрішніх справ України було підписано меморандум про співпрацю і взаємодію, спрямовані на створення європейського авіаційного хабу пожежної безпеки.

«Цього року до України звернулося декілька країн із закликом про допомогу. Туреччина, Італія та Греція просили наших фахівців допомогти у гасінні пожеж. За результатами такої співпраці, МВС прийняло рішення купити ще один літак, який дозволить ефективно боротися з пожежами. Тому, ми хочемо замовити виготовлення ще одного літака АН-32П», – сказав Денис Монастирський.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що міжнародні партнери, всі як один сказали, українські літаки – були найкращі, вони могли набрати найбільшу кількість води: «Наші авіатори працювали у найскладніших умовах, у важкодоступних місцях, у горах. Хоча, там були літаки з усього світу».

Згідно з меморандумом, Концерн і МВС мають намір підтримувати модернізацію Державним підприємством «Антонов» літаків Ан-32 до варіанту Ан-32П з використанням складових частин і компонентів українського виробництва, технічне супроводження їх подальшої експлуатації тощо.

blank
Фото: ДСНС України

Своєю чергою, тимчасово виконуючий обов’язки Голови ДСНС Сергій Крук підкреслив, що сьогодні авіаційні можливості безпекової складової й, зокрема, можливості ДСНС примножились. Він також побажав активної роботи колективу ДП «Антонов» і керівництву підприємства.

«Ми готові і надалі приймати такі літаки на своє озброєння, щоб оновити свій авіапарк і зробити безпечнішим життя людей, які потребуватимуть нашої допомоги», – сказав тимчасово виконуючий обов’язки Голови ДСНС України Сергій Крук.

Літак Ан-32П, який отримують рятувальники, призначений для гасіння лісових пожеж, транспортування і десантування пожежників і спеціального спорядження, обладнання та вантажів, необхідних для їхньої роботи.

Машина може нести із собою близько 8000 літрів вогнегасної рідини у чотирьох зовнішніх змінних баках. Скидати рідину можна як одночасно з усіх ємностей, так і з кожної окремо із заданим проміжком часу.

Ан-32П має крейсерську швидкість 450 км/год, а його радіус дії становить 150 кілометрів.

«Ми, як розробники, впевнені у надійності та високій ефективності цих літаків. Нині ми підписали контракт на постачання одного Ан-32П, але сподіваємося, що з часом укладемо угоду на більшу кількість таких машин, яку наше підприємство готове виконати», – наголосив зазначив генеральний директор ДП «Антонов» Сергій Бичков.

Контракт на постачання літака сприятиме підвищенню оперативних можливостей Держслужби з надзвичайних ситуацій під час виконання завдань. Фінансування здійснюватиметься за допомогою кредитів (позик) під державні гарантії.

Нагадаємо, що тільки у 2021 році, під час гасіння пожеж на території Турецької Республіки наприкінці липня та у серпні, літаками Ан-32П ДСНС України було виконано 133 польоти та здійснено 124 скидання води на осередки пожеж (992 тонн).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають