9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

«Антонов» показав перший літак Ан-178-100Р для випробувань (фото)

Сьогодні, 28 грудня, Державне підприємство «Антонов», що входить до складу Укроборонпрому, продемонструвало перший військово-транспортний літак Ан-178-100Р №001, призначений для проведення льотних сертифікаційних випробувань.

У заходах з нагоди завершення будівництва та передачі на випробування цього літака взяли участь профільні урядовці та вище військове керівництво держави, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресслужбу “Укроборонпрому”.

На підприємстві зазначають, що Ан-178-100Р №001 є літаком нового покоління, який створено на базі сучасних світових інформаційних технологій. Він оснащений сотнями електронних обчислювачів, що  дають змогу інтегрувати всі системи та датчики літака, автоматизувати контроль їх працездатності та оптимізувати керування.

Військово-транспортний Ан-178 може використовуватися для перевезення особового складу, доставки озброєння та легкої військової техніки посадковим і парашутним способами, а також для транспортування вантажів.

blank
Літак Ан-178-100Р заводський номер №001 під час викатки на ДП “Антонов”. Фото: пресслужба “Укроборонпрому”

У програмі створення Ан-178-100Р беруть участь понад 30 українських підприємств, які освоїли виготовлення 177 комплектувальних виробів для цього літака. Зокрема, вперше в Україні ДП «Антонов», НТК «Екран», ПрАТ «ФЕД», ДП «ХАКБ» розробили та запровадили сучасну систему електронного керування літаком, систему керування механізацією крила. ДП «ВО «Південний машинобудівний завод» налагодило випуск основних стійок шасі.

В обладнанні літака задіяні також іноземні постачальники з країн Європи, США, Канади.

blank
Кабіна літака Ан-178-100Р заводський номер №001 під час викатки на ДП “Антонов”. Фото: пресслужба “Укроборонпрому”

При реалізації програми Ан-178-100Р проведено великий обсяг робіт для забезпечення якісно нового рівня всіх систем літака, зокрема гідравлічної системи, систем керування літаком, електропостачання, кондиціювання повітря тощо.

В “Укроборонпромі” зазначають, що у конструкцію літака внесено зміни з метою забезпечення функції десантування людей та вантажів, а також для виконання інших завдань Міністерства оборони України.

blank
Поважні гості у вантажній кабіні літака Ан-178-100Р заводський номер №001 під час викатки на ДП “Антонов”. Фото: пресслужба “Укроборонпрому”

На сьогодні українське авіабудівне підприємство виконує контракт на побудову літаків для потреб Збройних сил України. Ці роботи здійснюються згідно з планами. Повністю завершено побудову планера першого з трьох замовлених літаків. З випередженням термінів складено фюзеляж,  крило, хвостове оперення другого Ан-178-100Р, розпочато складання планера цієї машини.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають