9.5 C
Alba Iulia
Субота, 15 Травня, 2021

«Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

 • Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження в літаках сімейства Ан-72/74 за умови належного фінансування.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  “Антонов” вже провів попередню роботу з пошуку альтернатив спираючись на аналогічний досвід з літаками Ан-132 та Ан-178.

  Планується кооперація із західними підприємствами, а також низкою українських. Серед них, зокрема, УКРНІІРА, ДП «ХАКБ», ПАТ “КЦКБА”, ДП «ХМЗ ФЕД», ПАТ «ФЕД», ДП «Орізон-Навігація», ПАТ «НТК Електропрлад», «Авіаконтроль» та інші.

  Варто зазначити, що “російська” складова в літаках сімейства Ан-72/74 дотепер була досить вагомою: близько 60% комплектуючих та 80% матеріалів. Для фіналізації проєкту імпортозаміщення, як зазначили на “Антонові”, необхідно погодити технічні вимоги від замовників. Після цього буде проведено комплекс науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт, будівництво дослідних літаків, стендові, наземні та льотні випробування, сертифікаційні роботи.

  На ДП “Антонов” також стверджують, що вимоги Міністерства оборони України до морського патрульного літака відповідають попереднім напрацюванням компанії, які пропонувалися в різні роки на тендерах інших країн.

  Так, проєкт Ан-74МП вже має визначений склад обладнання, яке буде встановлюватися на літак у разі запуску робіт у Харкові. Зокрема, “Антонов” вже попередньо опрацював перелік можливих постачальників радіоелектронного, пілотажно-навігаційного обладнання, спеціального комплексу обстеження та розвідки, комплексу захисту та самооборони, озброєння, додаткового обладнання. Це як українські, так і західні виробники.

  “На сьогодні ДП «АНТОНОВ» спільно з фахівцями ВМС ЗС України остаточно узгоджує технічні вимоги до транспортного та патрульного варіантів на базі літака Ан-74, за результатами чого буде визначено обсяг необхідного фінансування всього комплексу робіт та строки виконання. Паралельно проводяться перемови з іноземними партнерами щодо співробітництва з глибокої модернізації літака Ан-74ТК-200, створення різних модифікацій на його базі та виробництва літаків на ХДАВП,”- повідомили на “Антонові”.

  На підприємстві зауважили, що нині за власні кошти компанії “Антонов” завершує роботи по імпортозаміщенню російських складових на літаках сімейства Ан-1Х8.

  Нагадаємо, 15 січня стало відомо, що держава планує замовити добудову 8 літаків Ан-74 для потреб Міністерства оборони України заради оздоровлення ХДАВП. Зокрема планується закупівля 4 транспортних і 4 літаків у морській патрульній версії.

  Військово-транспортні літаки Ан-74Т-200 призначаються для перевезення 67 військовослужбовців або 10 тонн вантажу, повітряного десантування 42-х парашутистів або 7,5 тонн вантажу, транспортування до 40 поранених на санітарних ношах.

  Ан-74MП – патрульний літак морської авіації, спроєктований ДП “Антонов” на базі транспортного літака Ан-74. Забезпечує несення морської патрульної служби та виявлення порушників в прилеглій до узбережжя зоні вдень і вночі в простих і складних метеоумовах. Для вирішення завдань патрулювання склад екіпажу доповнений штурманом і радистом, для яких обладнані окремі робочі місця.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Державі повернули землі Уманського військового аеродрому

  Ділянка військового аеродрому в Умані у Черкаській області площею 500 га внесена до реєстру і таким чином...

  Два патрульні катери типу Island відправлять із США в Україну до кінця місяця

  Два патрульних катери «Суми» та «Фастів» типу Island відправлять зі США в Україну до кінця цього місяця.Про це...

  “Укрзалізниця” побудує стаціонарну тягову підстанцію в Ковелі

  На станції Ковель незабаром "Укрзалізниця" планує почати будівництво стаціонарної тягової підстанції. Вже завершені проєктні роботи, найближчим часом очікується підписання договору на проведення...

  “Укравтодор” спільно з ЄБРР запускають проєкт розвитку інфраструктури для електротранспорту

  "Укравтодор" спільно з ЄБРР розпочинає проєкт розвитку інфраструктури для електротранспорту. Так, 29 квітня, була проведена зустріч з розробки Плану дій з розвитку...

  У Туреччині готують нові ударні безпілотники Bayraktar TB2 для України (відео)

  У Туреччині для України готують до передачі нові ударні середньовисотні безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2.Про це йдеться у сюжеті ТСН,...

  В Україні спростили систему підготовки та дипломування моряків

  Міністерство юстиції України зареєструвало затверджений Міністерством інфраструктури України наказ від 6 квітня 2021 року №201 "Про внесення змін до нормативно-правових актів Міністерства...

  Міжнародна служба замовлення таксі Bolt починає працювати у Чернівцях

  Міжнародна платформа для замовлення поїздок Bolt оголосила про запуск сервісу в Чернівцях.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Крюківський вагонобудівний завод з початку року отримав 72 мільйони гривень збитків

  ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" в січні-березні 2021 року отримало чистий збиток у розмірі 72,12 мільйона гривень, тоді як за аналогічний період 2020...

  Зараз читають

  “Укравтодор” спільно з ЄБРР запускають проєкт розвитку інфраструктури для електротранспорту

  "Укравтодор" спільно з ЄБРР розпочинає проєкт розвитку інфраструктури для електротранспорту. Так, 29 квітня, була проведена зустріч з...

  У Туреччині готують нові ударні безпілотники Bayraktar TB2 для України (відео)

  У Туреччині для України готують до передачі нові ударні середньовисотні безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2.

  Wizz Air відкриває чотири нові маршрути зі Львова

  Угорський лоукостер Wizz Air оголосив про запуск рейсів за чотирма напрямками з аеропорту Львів - у Меммінген...

  Тривають роботи з реконструкції мосту через Північно-Кримський канал (фото)

  Мостобудівники відзвітували про перші результати реконструкції мосту через Північно-Кримський канал, розташованого на автотрасі Р-47 Херсон - Нова...