Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження в літаках сімейства Ан-72/74 за умови належного фінансування.
Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.
“Антонов” вже провів попередню роботу з пошуку альтернатив спираючись на аналогічний досвід з літаками Ан-132 та Ан-178.
Планується кооперація із західними підприємствами, а також низкою українських. Серед них, зокрема, УКРНІІРА, ДП «ХАКБ», ПАТ “КЦКБА”, ДП «ХМЗ ФЕД», ПАТ «ФЕД», ДП «Орізон-Навігація», ПАТ «НТК Електропрлад», «Авіаконтроль» та інші.
Варто зазначити, що “російська” складова в літаках сімейства Ан-72/74 дотепер була досить вагомою: близько 60% комплектуючих та 80% матеріалів. Для фіналізації проєкту імпортозаміщення, як зазначили на “Антонові”, необхідно погодити технічні вимоги від замовників. Після цього буде проведено комплекс науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт, будівництво дослідних літаків, стендові, наземні та льотні випробування, сертифікаційні роботи.
На ДП “Антонов” також стверджують, що вимоги Міністерства оборони України до морського патрульного літака відповідають попереднім напрацюванням компанії, які пропонувалися в різні роки на тендерах інших країн.
Так, проєкт Ан-74МП вже має визначений склад обладнання, яке буде встановлюватися на літак у разі запуску робіт у Харкові. Зокрема, “Антонов” вже попередньо опрацював перелік можливих постачальників радіоелектронного, пілотажно-навігаційного обладнання, спеціального комплексу обстеження та розвідки, комплексу захисту та самооборони, озброєння, додаткового обладнання. Це як українські, так і західні виробники.
“На сьогодні ДП «АНТОНОВ» спільно з фахівцями ВМС ЗС України остаточно узгоджує технічні вимоги до транспортного та патрульного варіантів на базі літака Ан-74, за результатами чого буде визначено обсяг необхідного фінансування всього комплексу робіт та строки виконання. Паралельно проводяться перемови з іноземними партнерами щодо співробітництва з глибокої модернізації літака Ан-74ТК-200, створення різних модифікацій на його базі та виробництва літаків на ХДАВП,”- повідомили на “Антонові”.
На підприємстві зауважили, що нині за власні кошти компанії “Антонов” завершує роботи по імпортозаміщенню російських складових на літаках сімейства Ан-1Х8.
Нагадаємо, 15 січня стало відомо, що держава планує замовити добудову 8 літаків Ан-74 для потреб Міністерства оборони України заради оздоровлення ХДАВП. Зокрема планується закупівля 4 транспортних і 4 літаків у морській патрульній версії.

Військово-транспортні літаки Ан-74Т-200 призначаються для перевезення 67 військовослужбовців або 10 тонн вантажу, повітряного десантування 42-х парашутистів або 7,5 тонн вантажу, транспортування до 40 поранених на санітарних ношах.
Ан-74MП – патрульний літак морської авіації, спроєктований ДП “Антонов” на базі транспортного літака Ан-74. Забезпечує несення морської патрульної служби та виявлення порушників в прилеглій до узбережжя зоні вдень і вночі в простих і складних метеоумовах. Для вирішення завдань патрулювання склад екіпажу доповнений штурманом і радистом, для яких обладнані окремі робочі місця.