9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 24 Жовтня, 2021

«Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

 • Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження в літаках сімейства Ан-72/74 за умови належного фінансування.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  “Антонов” вже провів попередню роботу з пошуку альтернатив спираючись на аналогічний досвід з літаками Ан-132 та Ан-178.

  Планується кооперація із західними підприємствами, а також низкою українських. Серед них, зокрема, УКРНІІРА, ДП «ХАКБ», ПАТ “КЦКБА”, ДП «ХМЗ ФЕД», ПАТ «ФЕД», ДП «Орізон-Навігація», ПАТ «НТК Електропрлад», «Авіаконтроль» та інші.

  Варто зазначити, що “російська” складова в літаках сімейства Ан-72/74 дотепер була досить вагомою: близько 60% комплектуючих та 80% матеріалів. Для фіналізації проєкту імпортозаміщення, як зазначили на “Антонові”, необхідно погодити технічні вимоги від замовників. Після цього буде проведено комплекс науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт, будівництво дослідних літаків, стендові, наземні та льотні випробування, сертифікаційні роботи.

  На ДП “Антонов” також стверджують, що вимоги Міністерства оборони України до морського патрульного літака відповідають попереднім напрацюванням компанії, які пропонувалися в різні роки на тендерах інших країн.

  Так, проєкт Ан-74МП вже має визначений склад обладнання, яке буде встановлюватися на літак у разі запуску робіт у Харкові. Зокрема, “Антонов” вже попередньо опрацював перелік можливих постачальників радіоелектронного, пілотажно-навігаційного обладнання, спеціального комплексу обстеження та розвідки, комплексу захисту та самооборони, озброєння, додаткового обладнання. Це як українські, так і західні виробники.

  “На сьогодні ДП «АНТОНОВ» спільно з фахівцями ВМС ЗС України остаточно узгоджує технічні вимоги до транспортного та патрульного варіантів на базі літака Ан-74, за результатами чого буде визначено обсяг необхідного фінансування всього комплексу робіт та строки виконання. Паралельно проводяться перемови з іноземними партнерами щодо співробітництва з глибокої модернізації літака Ан-74ТК-200, створення різних модифікацій на його базі та виробництва літаків на ХДАВП,”- повідомили на “Антонові”.

  На підприємстві зауважили, що нині за власні кошти компанії “Антонов” завершує роботи по імпортозаміщенню російських складових на літаках сімейства Ан-1Х8.

  Нагадаємо, 15 січня стало відомо, що держава планує замовити добудову 8 літаків Ан-74 для потреб Міністерства оборони України заради оздоровлення ХДАВП. Зокрема планується закупівля 4 транспортних і 4 літаків у морській патрульній версії.

  Військово-транспортні літаки Ан-74Т-200 призначаються для перевезення 67 військовослужбовців або 10 тонн вантажу, повітряного десантування 42-х парашутистів або 7,5 тонн вантажу, транспортування до 40 поранених на санітарних ношах.

  Ан-74MП – патрульний літак морської авіації, спроєктований ДП “Антонов” на базі транспортного літака Ан-74. Забезпечує несення морської патрульної служби та виявлення порушників в прилеглій до узбережжя зоні вдень і вночі в простих і складних метеоумовах. Для вирішення завдань патрулювання склад екіпажу доповнений штурманом і радистом, для яких обладнані окремі робочі місця.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Міноборони запроваджує сучасні підходи у розробці нового озброєння і техніки

  Міністерство оборони України оголосило про запровадження сучасних підходів у розробці нового озброєння, замість дослідно-конструкторських робіт, які тривають...

  Один з українських агрохолдингів планує збільшити експорт пшениці до Саудівської Аравії

  “Контінентал Фармерз Груп” планує вдвічі збільшити експорт пшениці до Саудівської Аравії.“Контінентал Фармерз Груп” багато експортує зерна в Китай,...

  ЮТЕМ-ЗМК виготовить металоконструкції для добудови аквапарку на Полтавщині

  Завод металоконструкцій і нестандартного обладнання ЮТЕМ-ЗМК підписав контракт на виробництво металоконструкцій для будівництва відкритого аквапарку в Полтавській області.

  В “Укрзалізниці” озвучили собівартість перевезення одного пасажира

  В середньому собівартість перевезення одного пасажира дальнього сполучення для "Укрзалізниці" може досягати 600 гривень, а в приміському - 80 гривень.

  На завершальний етап вийшло об’єднання Турбоатома та Електроважмашу

  Про це розповів виконувач обов'язків голови Харківської обласної адміністрації Олександр Скакун після наради у прем'єр-міністра, присвяченої новому харківському концерну «Українські енергетичні машини».

  У 2023 році може почати роботу Український кліматичний фонд

  Одне з головних завдань - заручитися підтримкою міжнародних фінансових організацій, які зможуть стати інвесторами.Про це передає Національний Промисловий Портал з...

  ВРУ ратифікувала угоду з ЄБРР щодо розвитку логістичної мережі Укрпошти

  Верховна Рада 21 жовтня ратифікувала гарантійну угоду "Проєкт розвитку АТ" Укрпошта ": Логістична мережа і Сільське відділення" між Україною та Європейським банком...

  На Донеччині планують побудувати содовий завод

  У Донецькій області планується створити нове виробництво кальцинованої соди в рамках проєкту індустріального хімічного парку "Слов'янський". Про це повідомляє пресслужба Донецької ОДА,...

  Зараз читають

  Метінвест подарував ЦГЗК новий пасажирський автобус

  На ПАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» з'явився новий пасажирський автобус Otokar Territo U. Це подарунок співробітникам від генерального...

  У Харкові розробляють антибактеріальне та антигрибкове покриття для керамічної плитки

  На Харківському плитковому заводі розробляють інноваційне покриття для керамічної плитки, яке вбиватиме бактерії та грибки.

  До 2022 року у Канаді почнуть будівництво космодрому для українських ракет – Уруський

  Україна та Канада розв'язали усі бюрократичні питання, і вже наприкінці 2021 року в канадській провінції Нова Шотландія...

  Київське підприємство виготовило грейферний мостовий кран для заводу “Енергія” (фото)

  Київський завод підйомно-транспортного обладнання спільно з фахівцями Шнейдер Електрик Україна, успішно здійснив проєкт з виготовлення, доставки та...