9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Листопада, 2021

Акції «Мотор Січ» знаходяться в китайському державному банку

Китайці, які придбали частину компанії «Мотор Січ» втратили власність на ці акції.

Під час онлайн конференції 19 травня, організованої американським аналітичним центром «Атлантична Рада», обговорювалося питання того, як реформа «Укроборонпрому» може наблизити Україну до НАТО, забезпечити їй місце на карті світового оборонного виробництва і стати стимулом для інновацій і розвитку української економіки. Пише Голос Америки.

Дослідник американського Центру Пенн-Байдена Майкл Карпентер привів «Мотор Січ» як приклад того, що при залученні інвестицій оборонного сектора України варто бути пильною щодо політики Китаю в цій сфері.

«У стані економічного хаосу, який створив COVID-19, я припускаю, що Китай буде прагнути в багатьох країнах Східної Європи купити проблемні активи за дешевою ціною», – сказав Карпентер.

«Важливо, щоб коли «Укроборонпром» шукав зовнішніх інвесторів і створював спільні підприємства, щоб американська оборонна промисловість була готова до партнерства та інвестицій», – зауважив аналітик, висловлюючи переконання, що саме залучення західних компаній до інвестицій, стане трансформаційним сектором.

Прикладом неоднозначною спроби китайської сторони купити стратегічно важливий актив в Україні стала операція з «Мотор Січі».

Генеральний директор «Укроборонпрому» Айварас Абромавічус у відповідь заявив:

«Я переконаний, що такі супер стратегічно важливі активи на час війни повинні залишатися в державній власності».

Відповідаючи на питання про розвиток подій навколо спроб покупки акцій «Мотор Січі» китайською стороною, Абромавічус сказав:

«Ситуація з« Мотор Січ »є досить статичною певний час. З того, що нам відомо, китайці, які придбали частину компанії в обхід певних законодавчих актів України, тепер втратили власність на ці акції. Вони, можливо, зараз знаходяться в китайському державному банку».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають