9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 31 Березня, 2023

Зімбабве закупить українську кукурудзу аби втамувати голод в країні

Республіка Зімбабве переживає важку посуху, що у 2019 році знищила значну частину врожаїв та поставила на межу голоду понад половину населення країни, а це 8 мільйонів осіб. За прогнозами 2020 рік також буде посушливим в країні. Аби уникнути катастрофічного голоду уряд розпочне імпорт кукурудзи в Мексиці, Україні та ПАР.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Центр дослідження Африки.

Про це 3 січня 2020 року оголосив президент Зімбабве Емерсон Мнангагва, коли показово прибирав сміття на вулицях міста Кувадзана – що на захід від Хараре.

Враховуючи складність ситуації в країні, міністерство промисловості Зімбабве розглядає можливість внесення рослинної олії, солі, хлібу та мила до переліку товарів, що підлягають субсидіюванню.

Водночас уряд буде відкликати торгівельні ліцензії у рітейлерів, що реалізують кукурудзяне борошно по завищеним цінам, бо це основна складова харчового раціону місцевого населення.

Аби уникнути загрозу голоду Зімбабве необхідно 2,2 млн т. кукурудзи, саме стільки даного продукту споживається тут щорічно.

Колись Зімбабве було “хлібним кошиком” усієї південної Африки. Проте конфіскаційні земельні реформи колишнього президента Роберта Мугабе катастрофічно підірвали економічний потенціал країни.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають