9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 1 Грудня, 2022

“Земляну грушу” почали вирощувати під Ковелем

У Ковельському районі поле площею 15 гектарів засадили топінамбуром. Аграрії запевняють, що ця рослина може бути корисною та прибутковою для громади. За їхніми словами з неї можна не лише готувати смачну продукцію, а й використовувати як біопаливо для котелень

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Телевізійний Центр Ковель.

Йдеться про поле фермерського господарства «Дворище» під Ковелем. В одному кущі топінамбуру може бути більше як десяток картоплин. Аграрії впевнені: цю рослину недооцінюють. 

Щоб популяризувати вирощування культури, влаштували День поля. Запросили представників влади та агросектору. Також на захід приїхали партнери із Прикарпаття. Вони розповіли, що верхню частину топінамбуру  можна використовувати як біопаливо. 

Організатори дійства вже навіть домовилися з «Ковельтеплом», що цьогоріч таки поекспериментують. 

Також на заході представили гранули із зеленої маси топінамбуру. Та показали інші цікаві рішення щодо використання рослини. Наприклад, екоутеплювач, виготовлений зі стебла топінамбуру. 

Окрім того, кажуть, рослина неабияк корисна для організму. З неї навіть можна готувати різні страви та сиропи. А ще важливо, що топінамбур невибагливий у вирощуванні. А що згодом рослину неможливо вивести з поля, запевняють, – це міф. 

Поле експериментальне, тож тут  проводитимуть різні досліди над культурою. Частину врожаю зберуть після того, як відцвіте квітка. У планах – створити лінійку продукції, яку б можна було віддати на полиці супермаркетів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають