9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Червня, 2023

Завдяки програмі підтримки українські аграрії придбали вітчизняної техніки на 5,8 млрд грн

Українські аграрії у 2019-му році в рамках програми держпідтримки придбання вітчизняної техніки та обладнання придбали їх на суму понад 5,77 млрд грн. Це майже на третину більше, ніж у 2018-му році. Разом з тим, починаючи з жовтня Держава вже заборгувала понад пів мільярда гривень компенсації покупцям вітчизняної сільгосптехніки.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Розмір компенсації за придбану техніку за даними Мінекономіки у 2019-му році становив 640 млн грн. Разом з тим компенсація була сплачена лише по вересень, заявки, подані в жовтні-листопаді на суму 563 млн грн досі не компенсовані, через брак коштів бюджету. За словами заступника міністра розвитку економіки Тараса Висоцького це пов’язано з тим, що українські агровиробники купили більше техніки за програмою, ніж в бюджеті було коштів.

Необхідні обсяги фінансування програми компенсації вартості техніки та обладнання на 2020-й рік складають 1 млрд 946 млн грн, з яких 1 млрд 383,5 млн грн – розмір компенсації з урахуванням збільшення обсягів реалізації на 15%, а 563 млн грн – борг перед аграріями за придбану у 2019-му році техніку.

Останні новини:

Зараз читають