9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Грудня, 2022

За перше півріччя Україна збільшила експорт плодово-ягідної продукції на 59%

Україна за підсумками першого півріччя-2018 експортувала плодово-ягідної продукції на суму $ 100 млн, що на 59% більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Згідно з повідомленням асоціації “Укрсадпром”, основними продуктами в товарній структурі експорту залишаються волоські горіхи – $ 64 млн, заморожені ягоди – $23 млн, яблука і груші – $8 млн, передає Інтерфакс-Україна.

У порівнянні з минулим роком зріс обсяг експорту волоських горіхів – з 12 до 19 тис. тонн, яблук і груш – з 6 до 24 тис. тонн, тоді як поставки заморожених ягід дещо скоротилися – з 17 до 14 тис. тонн, – уточнюється в повідомленні.

Основними покупцями української продукції садівництва, за даними асоціації, стали країни Європейського Союзу, на які припадає понад 60% вартості експорту.

За шість місяців найбільші в грошовому вираженні постачання фруктів Україна здійснила в Польщу – $11,2 млн, Францію – $9,9млн, Туреччину – $9,3 млн, Білорусь – $8 млн, Німеччини – $5,1 млн, Грецію – $5 млн і Нідерланди – $4,7млн, – зазначено в повідомленні.

Як зазначається, українські яблука в основному збуваються в Білорусь (46% вартісних обсягів поставок), Молдову (21%) і Швеції (10%).

Середня експортна ціна українських яблук в цьому році перевищує $340/тонна, хоча істотно відрізняється, наприклад, при поставках до Білорусі (близько $300/тонна) і Швецію (більше $900/тонна). За іншою продукції: середня експортна ціна українських волоських горіхів – $ 3,4 тис/тонна, заморожених ягід – майже $1,59 тис/тонна, – повідомляє асоціація.

За даними “Укрсадпром”, без урахування екзотичних фруктів (в першу чергу, цитрусових і бананів), які формують основну частку українського імпорту плодів і ягід, за шість місяців 2018 позитивне сальдо зовнішньої торгівлі України плодово-ягідної продукцією склало $ 55 млн. При цьому зберігається позитивний баланс в торгівлі зернятковими культурами, а загальний їх експорт в натуральному і вартісному вираженні вже перевищив відповідні показники за весь 2017 рік.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають