9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Червня, 2023

За останні два роки українські виробники збільшили експорт ягід на 300%

За два роки після того, як українським виробникам фруктів широко відкрилися зовнішні ринки, експорт ягід зріс на 300%.

Про це повідомив в ефірі радіо НВ Олексій Павленко, екс-міністр аграрної політики, передає AgroDay.

Багато підприємців пішли в малину, лохину, суницю, але їх стало б ще більше, якби в Україні був відкритий ринок землі, підкреслив колишній глава Мінагрополітики.

Довгі проекти — такі як ягідний бізнес, виноградарство, садівництво — неможливі без володіння землею, — додав він.

На його думку, основна реформа землі вже відбулася в Україні у 1996 році, коли люди отримали паї, велика частина території вже передана населенню, щоправда, без права її продавати.

Далі пішли тільки антиконституційні обмеження права людини розпоряджатися землею, — підкреслив Павленко. — А у нас влада боїться, що люди продадуть ріллю китайцям, на якій ті засіють ріпак і соняшник, знищать грунт і втечуть.

Екс-голова аграрного міністерства нагадує, що з 10 млн га державної землі для сільгоспвиробництва годяться тільки 2 млн га, та й ті ще не до кінця не розпайовані. Мовляв, спочатку потрібно закінчити цей процес, а потім ще до запуску ринку землі зрозуміти, як після цього буде розвиватися аграрний бізнес.

На думку Павленка, існує кілька розхожих міфів про цей ринок. Один з них свідчить про те, що на українських просторах домінують холдинги, які проти вільного продажу.

Однак холдинги розміром від 100 тис. га, за його даними, займають лише 12 % площ.

Це великі компанії, які вийшли на IPO, отримали фондування і почали нарощувати свої земельні масиви, — уточнює колишній міністр. — Основна частина землі належить середнім фермерам (з банком 800-50.000 га), яких у нас 56 тис. З них приблизно 82 % бажають одержати землю у власність.

Останні новини:

Зараз читають