9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 27 Січня, 2022

За дев’ять місяців сільгоспвиробники оформили аграрних розписок на 3,2 млрд грн

Сільгоспвиробниками за 9 місяців 2018 року оформлено 514 аграрних розписок на загальну суму 3,2 млрд грн.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства аграрної політики і продовольства України, передає AgroPortal.

Крім того, станом на 9 жовтня за весь період впровадження аграрних розписок аграріям видано 696 розписок на суму 4,4 млрд грн, з яких товарних – 290 на суму 2,5 млрд грн, фінансових – 406 на суму 1,9 млрд грн.

74% від загальної кількості аграрних розписок оформлено саме в цьому році. Це говорить про те, що цей фінансовий інструмент є ефективним і стає все більш популярним серед агровиробників. Аграрні розписки зручні завдяки своїй простоті і швидкості оформлення, а також задоволення потреб саме малого та середнього бізнесу, – зазначила заступник міністра аграрної політики і продовольства України Олена Ковальова.

Вона додала, що аграрні розписки охопили широкий спектр напрямків сільського господарства. Цим фінансовим інструментом користуються виробники зернових і олійних культур, а також ті, хто зайнятий в овочівництві, садівництві та тваринництві.

Аграрні розписки видані під заставу майбутнього врожаю: кукурудзи, пшениці, гороху, рису, молока, яблук, кавуна та ін. Крім того, за кількістю всіх укладених розписок – 60% фінансові, що передбачають відносини в грошовій формі. З усієї кількості оформлених аграрних розписок на сьогодні виконані і закриті зобов’язання по 176 аграрними розписками на загальну суму 1,4 млрд грн.

Для довідки: розподіл аграрних розписок за розміром с/г підприємств за весь період: 10% – господарства більше 5 тис. га землі; 54% – господарства 1-5 тис. га; 36% – господарства до 1 тис. га.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають