9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

За 5 років українські підприємства наростили виробництво ріпакової олії та сої в 30 разів

95% ринку займає соняшникова олія.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на «ГолосUA».

До рослинних масел відносять: соняшникова олія; соєву олію; кокосова олія; лляна олія; рапсове масло; оливкова олія. На ринку України найбільш популярними є соняшникова, рапсова і соєва олія. 95% ринку займає соняшникова олія. При цьому за останні 5 років українські підприємства наростили виробництво ріпакової олії та сої в 30 разів, – відзначили в компанії.

Аналітики додали, що близько 98% українців використовують соняшникову олію в домашніх господарствах. 60% вважають за краще рафіновану соняшникову олію.

Популярність соняшнику серед аграріїв пояснюється високою рентабельністю цієї культури – 80%. Для порівняння: рентабельність зернових культур становить 43%. Варто зазначити, що для вирощування соняшнику в нашій країні підходять клімат і грунт. На сьогоднішній момент на ринку соняшникової олії присутні 70 вітчизняних заводів-виробників. Можна прогнозувати, що в подальшому будуть нарощуватися виробничі потужності і розширюватися ринки збуту соняшникової олії. Основна маса олійних культур експортується в країни Євросоюзу для виробництва біопалива, – резюмували експерти.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають