9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 30 Листопада, 2021

З гектару м’яти можна заробити 100 тисяч гривень на рік

Займатися вирощуванням м’яти вигідно.

У цьому переконана комерційний директор розплідника «Спаський розплідник» Людмила Баранник. Передає AgroPortal, з посиланням на «Пропозиція».

Вона зазначив, що м’ята – це багаторічна рослина, а вкладення в насадження відбуваються тільки на першому році. У наступні роки, при нормальному догляді, якщо налагоджений полив, вкладення вже не потрібні.

Продавати м’яту в горщику, за її словами, теж вигідно. Особливо якщо вирощувати у великій кількості. На одній рослині можна заробити мінімум 10-15 грн, наприклад взявши його за 15 грн, ринкова ціна якої 25-30 грн.

Вроздріб продається наших рослин м’яти близько 10 тисяч в рік. Тобто, близько 100 тис. грн заробити на продажу м’яти в горщиках можна, маючи площу для вирощування цієї рослини трохи менше 1 га і налагоджену логістику, – уточнила Баранник.

Вона зазначила, що, якщо порівнювати з європейським ринком, то на сьогодні український ринок не реалізував свій потенціал і на 10%, відзначає комерційний директор, тому це дуже перспективний напрямок.

Експерт уточнила, що влітку попит зростає на мароканского м’яту, яку активно використовують для приготування напою мохіто. А в ландшафтному дизайні модним трендом стало створення пряних садів. Також м’ята (зокрема, в горщиках), може виступати прикрасою тераси. Пряний сад в мініатюрі можна влаштувати прямо на підвіконні, на кухні або на балконі.

А м’ята – це не тільки смачно, але і красиво, адже вона може мати різні фактури і кольору. Наприклад, багато покупців цікавляться яблучної м’ятою, яка, утворюючи багато гілочок, виступає одночасно і пряним, і декоративною

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають