9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 14 Серпня, 2022

З 1 жовтня набирають чинності автономні торгові преференції ЄС для України

З 1 жовтня Україна отримає можливість збільшити безмитний експорт сільгосппродукції в країни Євросоюзу.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Ліга.NET.

1 жовтня вступили в силу автономні торгові преференції Європейського Союзу для України терміном на три роки. Текст рішення напередодні був опублікований в Офіційному журналі ЄС.

Регламент ЄС щодо автономних торгових преференцій збільшує обсяги сільськогосподарської продукції, яку Україна може без мит експортувати в ЄС.

Відвідувачі можуть замовити додаткові нульові тарифні квоти для українського меду, кукурудзи та борошна, ячменю і муки з нього, пшениці і борошна. Додається квота на ячмінну крупу, овес, оброблені томати, виноградний сік.

Квоти на томати, пшеницю, кукурудзу і мед будуть збільшені, але не в тому обсязі, як раніше пропонувала Єврокомісія.

Встановлено такі річні квоти: для томатів оброблених – 3 тис. тонн, пшениці – 65 тис. тонн, кукурудзи – 625 тис. тонн, меду – 2,5 тис. тонн.

blank

Торгівельні преференції для України включають розширення безмитних квот, які користуються найбільшим попитом серед українських експортерів аграрної продукції. Крім того, вони включають скасування ввізних мит ЄС для окремих промислових товарів з України, в тому числі добрив, взуття, електричного обладнання, – зазначила віце -прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Торгові преференції вводяться на три роки, як доповнення до Угоди про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі.

Рішення про надання Україні торгових преференцій Європарламент прийнятий 13 вересня.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають