9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Євросоюз відкрив свій ринок для українських равликів

blank
Бізнес-портал ДеньгоДел.com

Станом на 1 січня 2017 року право експорту на ринки Європейського Союзу мають 277 українських підприємств, – повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Як уточнюється в повідомленні, з цього числа 97 – підприємства, що виробляють харчову продукцію, а решта – продукцію нетваринного походження. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на УкрАгроКонсалт.

«З 2016 року це право завоювали 18 українських підприємств харчової продукції (два виробника м’яса птиці, п’ять – рибної продукції, п’ять – молочної продукції, один виробник колагенових оболонок і п’ять виробників (заготівельників) равликів», – поінформували в міністерстві і додали, що триває робота над розширенням переліку експортерів харчових продуктів і кормів.

У Мінагрополітики також нагадали, що протягом 2016 р Госпродпотребслужба здійснила цілий ряд заходів щодо доступу української продукції в Китай, Йорданію, Сербію, Єгипет, Японію, Канаду, Сінгапур, Корею, В’єтнам, Малайзію, Індію, США.

Зокрема, здійснено заходи щодо розширення переліку експортерів молочних продуктів в Китай, а також подані заявки на відкриття ринку Піднебесної для м’яса птиці і яловичини. «Триває розробка пропозицій до проекту Протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту шроту соняшнику (побічний продукт маслоекстракційного виробництва. – Ред.). Також на розгляді у китайської сторони знаходяться аналітичні інформаційні матеріали для проведення аналізу фітосанітарного ризику таких культур, як рапс, пшениця, сорго, шрот соєвий, жом буряковий. У 2016 році були спрямовані ще аналітичні матеріали по черешні, яблук і голубиці », – наголошується в повідомленні.

Станом на грудень 2016 року, внаслідок роботи з диверсифікації ринків збуту української аграрної продукції, перелік товарних позицій для експорту в Індонезію збільшений до 16 типів. Як уточнили в міністерстві, на сьогоднішній день українські товаровиробники можуть поставляти на індонезійський ринок пшеницю, яблука, цибуля, часник, черешню, картопля, морква, кукурудзу, кукурудзяну муку, ячмінь, овес, жито, житнє борошно, сорго, сою і горох.

Крім того, як нагадують в Мінагрополітики, з Сербією і Єгиптом вдалося узгодити форму ветеринарного сертифіката на експорт м’яса, а з Йорданією таке узгодження знаходиться на фінальній стадії.

Раніше повідомлялося, що в грудні 2016 індійські імпортери закупили першу партію української пшениці нового врожаю обсягом 150 тисяч тонн після того, як мито на ввезення цієї культури в Індію була знижена до нуля.

Останні новини:

Зараз читають