9.5 C
Alba Iulia
Середа, 26 Січня, 2022

Євроквоти на мед – були вичерпані Україною повністю

Україна станом на 11 січня 2018 р повністю використовувала тарифні квоти на експорт меду до Європейського союзу, а також виноградного і яблучного соку. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк на своїй сторінці в Facebook.

За його словами: “На сьогодні –  16 січня, а 100% експортної квоти на постачання меду в ЄС вже вичерпано, навіть з урахуванням того, що в минулому році її обсяг був збільшений. Зрозуміло, що експорт на цьому не зупиняється, просто продовжується на загальних підставах (на щастя, український продукт є конкурентним на європейському ринку навіть за межами автономних преференцій). Але основна проблема в тому що, зараз 16.01 і нульовий баланс свідчать про надвисокий потенціал цієї галузі”.

Міністр аграрної політики зазначив, що в Україні налічується близько 400 тис. бджолярів, які сумарно виробляють в середньому 70 тис. тонн меду на рік, що є найвищим показником в Європі. Майже 57 тис. тонн, або 80% всього українського меду експортується – в основному, в Європейський союз. Потенціал виробництва, виходячи з посівів медоносних рослин – до 140 тис. тонн меду на рік, вдвічі більше поточних обсягів.

Опираючись на слова першого заступника міністра: Отже, ми маємо ринок збуту і можливість для збільшення постачання. Основною проблемою в Україні є – відсутність обов’язкових вимог до якості меду. Існуючий державний стандарт є добровільним. У той же час, в рамках угоди про асоціацію, Україна взяла на себе зобов’язання запровадити да підтримувати європейські вимоги до меду, які зафіксовані в Директиві Ради 2001/110/ЄС. Дедлайн – кінець наступного року”.

Також він зазначив, що вже повністю використані євроквоти на експорт виноградного і яблучного соку (14 тис. тонн) і істотний відсоток використання (до 25%) в категоріях продукції птахівництва.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають