9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

ЄС готовий надати зелені коридори для українських експортерів продовольства

Європейська комісія готова встановити спеціальні торгові маршрути між Польщею та Україною, щоб забезпечити якомога простіше переміщення харчових продуктів і живих тварин в обох напрямках, сказав глава ферми ЄС.

Про це заявив єврокомісар із питань сільського господарства Януш Войцеховський, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Politico.

Україна просить Брюссель убезпечити та полегшити торгівельні потоки агропродовольчих товарів шляхом створення так званих зелених коридорів, оскільки більшість її власного величезного експорту продовольства з портів Чорного моря була припинена російськими атаками, завдаючи удару по її території. економіка.

«Європейська комісія готова організувати такі зелені коридори. Я обговорював це з прем’єр-міністром Польщі, і все буде зроблено, щоб підтримати Україну», — сказав Войцеховський.

За словами комісара це дасть змогу Україні експортувати продовольство через Балтійське море. Відновлення українського експорту також може розвіяти побоювання щодо наближення глобальної продовольчої кризи.

Войцеховський порівняв план із тим, що було створено на ранній стадії пандемії коронавірусу, коли ЄС відмовився від деяких перевірок товарів, оскільки логістичні вузькі місця спричинили тимчасову нестачу продовольства в деяких частинах блоку.

Повторюючи позицію лідерів G7 наприкінці минулого тижня, Войцеховський наголосив на важливості підтримки міжнародної торгівлі продовольством та уникнення бажання вводити протекціоністські заходи.

Польський комісар також сказав, що вважає, що Україна має стати повноправним членом ЄС.

«Ми повинні зробити все можливе, щоб підтримати прагнення України до Європейського Союзу, бути частиною європейської спільноти, це дуже важливо для безпеки Європи», – сказав він.

Войцеховський зазначив, що продовольча система ЄС виграє від включення українських ферм.

«Це було б посилення європейського сільського господарства. Це моя думка, але, звісно, ​​є багато політичних аспектів цього рішення».

Останні новини:

Зараз читають