9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Червня, 2023

Єдина компанія в Україні з промислового вирощування грибів-ерингів розширює виробництво

Компанія «Естетік Фудс» (єдина, хто промислово вирощує гриби-еринги в Україні) в наступному році планує збільшити обсяг виробництва до тонни в день.

Про це розповів власник компанії Кирило Ветряков, пише propozitsiya.com з посиланням на Національне грибне агентство UMDIS.

Зараз підприємство охоплює повний цикл виробництва ерингів: від виробництва міцелію в пробірці до упакованого гриба. Міцелій тут також роблять самостійно, навіщо обладнана лабораторія. Специфіка вирощування ерингів вельми відрізняється від виробництва, наприклад, печериць. Основна відмінність – стерильність технології вирощування.

Субстрат стерилізують в автоклаві. Щоб помістити в стерилізований субстрат міцелій працюють двоє чоловіків. Працюють вони в лабораторії, одягнені в спеціальні продезінфіковані костюми. Під потоком очищеного повітря, один з них відгвинчує кришку, надітий на мішок з субстратом, інший вводить заражений міцелієм носій – і перший закручує, – каже К.Ветряков.

Також він упевнений, що вирощувати еринги доцільно тільки при повному циклі виробництва. За його словами, зараз пропозиція не може перевищити попит. На даний момент йде процес покупки і установки необхідного обладнання для механізації, облаштовуються камери. Справжній обсяг підприємства покриває лише близько 20% того, що може продати кожна з мереж, з огляду на невисоку ціну, по якій відпускають еринги в супермаркетах. Одна з мереж в тиждень продає близько 1.5 тисячі лотків ерингів (близько 600 кілограм), вартість однієї упаковки в 400 грам – близько 60 гривень.

«Бебик» (маленькі гриби, які зрізають з другої хвилі) продаємо на місцевий ринок за 40-50 гривень. Обрізки, які залишаються після підрівнювання зрізаного гриба – по 25 гривень, – додав він.

Відзначимо, що еринг (степовий білий гриб) – в кулінарії це капелюшок однойменного їстівного гриба, що росте в багатьох регіонах світу з тропічним і субтропічним кліматом (від Європи до Південно-Східної Азії). М’якоть відрізняється забарвленням в різні відтінки білого, коричневого і рожевого кольорів, а також характерним “грибним” смаком і ароматом невеликої інтенсивності. Еринг можна варити, тушкувати або смажити на сковороді. У 100 грамах еринг міститься близько 22 ккал і відрізняються вони підвищеним вмістом білків, вуглеводів, клітковини і вітамінів (A, B3, B4, B5, B9).

Останні новини:

Зараз читають