9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 25 Липня, 2021

Які регіони «годують» Україну (інфографіка)

 • За даними Державної служби статистики створена і опублікована інфографіка виданням «Економічна правда», яка демонструє, в яких галузях сільськогосподарського виробництва лідирують області України.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на «Економiчну правду».

  Згідно з даними Держстату, експорт українських аграрних і харчових продуктів перевищив 15,5 млрд доларів за минулий рік і склав 42,5% від загального експорту країни. У 2015 році ця частка становила 38%, в 2014 році – 31%.

  Лідери з експорту зерна

  У 2015/2016 маркетинговому році Україна поставила рекорд по збору врожаю зерна – 65,9 тис. тонн і з експорту зерна – 39 млн тонн зерна.

  Лідером в зборі врожаю стала Полтавська і Вінницька області, на їх території виростили сумарно 13% всіх зернових за 2016 рік в Україні.

  «Донори» масла

  Згідно з даними державної статистики, в минулому сезоні лідерами у виробництві соняшникової олії стали Харківська, Дніпропетровська, Кіровоградська та Миколаївська області. У 2016 році тут зросла майже 40% всіх українських соняшників.

  Лідери з постачання овочів

  Зростання експорту овочів в 2015/2016 МР виріст на 2,2% в порівнянні з попереднім сезоном. Одноосібним лідером зі збору овочів стала Херсонська область. За звітний період частка Херсонщини у вирощуванні овочів зросла з 11,8% до 13,6%. Аналітики таке зростання пов’язують з окупацією Криму.

  Експортери картоплі

  Урожай картоплі в цьому році в Україні зріс майже на 5%, однак, це все одно менше, ніж в 2013 році. Лідери по вирощуванню картоплі – Вінницька (1,848,5 тис. тонн), Київська (1,700,0 тис. тонн) і Львівська (1,618,9 тис. тонн) області.

  Цукрові лідери

  Лідируючими по збору цукру знову виявилися Вінницька (2,635,3 тис. тонн) і Полтавська (2,077,4 тис. тонн) області. У 2016 році в цих областях було зібрано майже 34% від обсягів врожаю всій цукрових буряків в країні.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Китайська компанія хоче інвестувати у виробництво електрокарів в Україні

  Один з китайських виробників електромобілів планує розташувати своє виробництво в Україні.Про це розповів генеральний...

  «Артем» провів випробування боєприпасів калібру 155-мм (фото)

  ДАХК «Артем», який входить до складу ДК «Укроборонпром» випробував власний боєприпас калібру 155 мм.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Промислове виробництво в Україні зросло на 2,1%

  За січень-червень 2021 року обсяги промислового виробництва в Україні зросли на 2,1% у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

  Літак Ан-70 відновив польоти після тривалого простою (відео)

  Середньомагістральний вантажний літак Ан-70, в рамках підготовки до святкового параду на День Незалежності, 23 липня повернувся у небо після тривалої перерви.

  На Запоріжжі аграрії відзначають значне збільшення врожайності

  Згідно з нинішніми даними, цього року урожай у Запорізькій області набагато більший у порівнянні з минулими роками.Про це...

  Дизель-потяг ДПКр-2 Крюківського вагонобудівного заводу проїхав вже майже мільйон кілометрів

  Дизель-поїзд ДПКр-2 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу з моменту введення в експлуатацію в жовтні 2015 року та станом на 18 липня поточного року...

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Інтерпайп” заплатив півтора мільярда гривень податків з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в I півріччі 2021 року перерахувала до бюджетів різних рівнів 1,49 мільярда гривень податків і зборів, що на...

  Зараз читають

  ХКБМ закуповує шини Continental для 40 нових БТР-4Е

  Державне підприємство "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. Морозова" (входить до складу ДК "Укроборонпром") шукає постачальників...

  Промислове виробництво в Україні зросло на 2,1%

  За січень-червень 2021 року обсяги промислового виробництва в Україні зросли на 2,1% у порівнянні з аналогічним періодом...

  Пошуково-рятувальна служба відновить власний плавучий причал

  Морська пошуково-рятувальна служба відновить плавучий причал для власних суден.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Сили спеціальних операцій оснастять новими бронежилетами українського виробництва

  Військовослужбовці Сил спеціальних операцій ЗСУ отримають бронежилети нового зразка. Відповідні вимоги до цієї амуніції вже розроблені в...