9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 23 Квітня, 2021

Які регіони «годують» Україну (інфографіка)

 • За даними Державної служби статистики створена і опублікована інфографіка виданням «Економічна правда», яка демонструє, в яких галузях сільськогосподарського виробництва лідирують області України.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на «Економiчну правду».

  Згідно з даними Держстату, експорт українських аграрних і харчових продуктів перевищив 15,5 млрд доларів за минулий рік і склав 42,5% від загального експорту країни. У 2015 році ця частка становила 38%, в 2014 році – 31%.

  Лідери з експорту зерна

  У 2015/2016 маркетинговому році Україна поставила рекорд по збору врожаю зерна – 65,9 тис. тонн і з експорту зерна – 39 млн тонн зерна.

  Лідером в зборі врожаю стала Полтавська і Вінницька області, на їх території виростили сумарно 13% всіх зернових за 2016 рік в Україні.

  «Донори» масла

  Згідно з даними державної статистики, в минулому сезоні лідерами у виробництві соняшникової олії стали Харківська, Дніпропетровська, Кіровоградська та Миколаївська області. У 2016 році тут зросла майже 40% всіх українських соняшників.

  Лідери з постачання овочів

  Зростання експорту овочів в 2015/2016 МР виріст на 2,2% в порівнянні з попереднім сезоном. Одноосібним лідером зі збору овочів стала Херсонська область. За звітний період частка Херсонщини у вирощуванні овочів зросла з 11,8% до 13,6%. Аналітики таке зростання пов’язують з окупацією Криму.

  Експортери картоплі

  Урожай картоплі в цьому році в Україні зріс майже на 5%, однак, це все одно менше, ніж в 2013 році. Лідери по вирощуванню картоплі – Вінницька (1,848,5 тис. тонн), Київська (1,700,0 тис. тонн) і Львівська (1,618,9 тис. тонн) області.

  Цукрові лідери

  Лідируючими по збору цукру знову виявилися Вінницька (2,635,3 тис. тонн) і Полтавська (2,077,4 тис. тонн) області. У 2016 році в цих областях було зібрано майже 34% від обсягів врожаю всій цукрових буряків в країні.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Розпочались випробування нової моделі трамвая “Татра-Юг” (фото)

  У вівторок, 20 квітня, відбувся перший виїзд на експлуатаційні випробування нового трамваю заводу Татра-Юг модифікації К-1Т306, що...

  Для виробництва нової станції «Кольчуга» необхідно від 9 до 12 місяців

  Цикл виробництва нової автоматизовані станції радіотехнічної розвідки «Кольчуга» складає від 9 до 12 місяців.Про це в інтерв’ю для...

  Вінницьке підприємство встановлюватиме на радянську автотехніку німецькі мотори

  У Вінниці на радянську автотехніку встановлюватимуть мотори з Німеччини, цю роботу проводитиме ДП «45 експериментальний механічний завод».Передає Національний Промисловий...

  Українська система управління озброєнням гелікоптерів пішла на експорт

  Приватне підприємство «Рамзай» повністю освоїло та розпочало випуск систем управління зброєю бойового гелікоптера. Наразі вже виконано перші експортні контракти для вітчизняної системи.

  Запущено новий маршрут доставлення українського металу в Європу річковим транспортом

  В Ізмаїльському морському порту вперше розвантажили баржу місткістю понад 5 тисяч тонн. Крім того, для транспортування вантажу в порт був використаний новий...

  Виробництво біткоїнів використовує порівняні з Україною обсяги споживання електроенергії

  На «майнінг» (простішими словами - виробництво) популярної криптовалюти біткоїн щорічно витрачається 121,36 терават-годин електроенергії. Таку інформацію надали дослідники Кембриджського університету.

  “Держгідрографія” оголосила тендер на страхування власних безпілотних авіаційних комплексів

  Державна установа "Держгідрографія" 19 квітня оголосила тендер на страхування майна - безпілотних авіаційних комплексів, про що повідомляється в системі електронних держзакупівель ProZorro.

  Мінінфраструктури розвиватиме річкові туристичні маршрути з Києва в Канів та Чорнобиль

  Міністерство інфраструктури вважає за необхідне розвивати туристичні маршрути на річкових шляхах країни, зокрема, маршрутів з Києва до Канева та в Чорнобиль.

  Зараз читають

  Розпочалось будівництво нових автомобільних розв’язок під Києвом на трасах Київ-Одеса та Київ-Чоп

  На двох міжнародних трасах біля Києва - М-05 Київ-Одеса та М-06 Київ-Чоп - почалося будівництво нових транспортних...

  Порт Чорноморськ відновив перевалку скрапленого газу

  У морському порту Чорноморськ відновлено перевалку скрапленого газу - з танкера-газовоза Star Prime розвантажують 1800 тонн бутану...

  Новий трамвай від корпорації “Еталон” випробовуватимуть у Києві

  Трамвай корпорації «Еталон», появу якого було анонсовано ще минулого року, вже проходить ходові випробування. Тести проводять на...

  Виробництво біткоїнів використовує порівняні з Україною обсяги споживання електроенергії

  На «майнінг» (простішими словами - виробництво) популярної криптовалюти біткоїн щорічно витрачається 121,36 терават-годин електроенергії. Таку інформацію надали...