9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 17 Червня, 2021

Як правильно вибирати мінеральні добрива

 • Використання “хімії” в АПК – не компроміс із совістю, а єдино можливий спосіб отримувати від землі прибуток і розвивати свою справу. Без мінеральних добрив не обходяться навіть прості селяни, які обробляють землю для задоволення власних потреб. Що й казати про великий ринок: відмовитися від добрив означає підписати собі вирок неминучого банкрутства. Адже ринок – це море конкурентів, виживає в якому тільки той, хто отримує зі своїх гектарів максимум за одиницю часу.

  Отже, при виборі мінеральних добрив задача одна: збільшити урожайність поточного сезону, не нашкодивши родючості землі – адже від неї залежить врожай наступних років.

  Фатальні помилки і як їх уникнути

  З обережністю застосовуйте на одній ділянці кілька добрив. Між всіма речовинами, які потрапляють в ґрунт, відбувається хімічна реакція. Якщо ви не знаєте, до чого може призвести реакція між, наприклад, азотом і магнієм – краще не експериментувати.

  Комбінуйте добрива одного виробника. Якщо комбінування різних речовин вас не лякає, все ж краще користуватися продуктами однієї марки. Наприклад, всі добрива на bizontech.ua збалансовані відносно одне одного.

  Добрива потрібні не для самого ґрунту, а для того, що на ньому росте. Зважайте на культури, які ростуть на ділянці: для прикладу, Cl2, який міститься у всіх калійних добривах, погано позначається на врожаї картоплі, цитрусів, бавовнику, льону тощо. А тривале використання фосфатів призводить до зневоднення середовища.

  Уникайте сполуки, які містять метали. Свинець та інші метали вкрай важко вивести з землі, тому не зловживайте металовмісними добривами. Найгірше те, що метали виводяться, значною мірою, шляхом втягування у плоди. Виробники рідко зазначають наявність металів у складі своїх добрив, тому користуйтесь тими марками, яким довіряєте.

  3 добрива, без яких не обійтися

  Сульфат магнію – універсальний і один з найбільш безпечних інструментів збільшення врожаїв і покращення споживчої цінності рослин. Чим кисліша земля – тим частіше слід застосовувати добриво. Особливо плідне удобрювання сульфатом магнію в період росту з недостатньою кількістю дощів. Добриво підходить для більшості культур, які вирощуються в нашій кліматичній смузі: для картоплі, огірків, помідорів, кукурудзи, буряків, бобових, тощо.

  Аміачна селітра – найпоширеніше мінеральне добриво в Україні. Застосовується навесні, перед посівним періодом та для підживлення. Добриво використовують також для запобігання хворобам картоплі (плоди, призначені для посадки, замочують в розчині).

  Натрієва селітра (суперфосфат) застосовується тоді ж, коли й аміачна: перед посівом і для “підгодівлі” протягом вегетаційного періоду картоплі, буряків та овочів загалом. Ефективна на кислих, лужних і нейтральних (чорноземних) ґрунтах. Робить землю більш лужною, тому особливо корисна для кислого середовища, добре поєднується з фосфорними і калійними добривами.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні працюють над створенням уламково-фугасного снаряда для артилерійських систем «Гіацинт»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» працює над кінетичним уламково-фугасним снарядом КОФС-152 до 152-мм артилерійських систем «Гіацинт».

  У Києві показали українську універсальну станцію постановки перешкод «Прометей-МФ5»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» презентували станцію перешкод універсальну «Прометей-МФ5».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Інтерпайп” переміг у тендері на постачання “Укрзалізниці” понад чотирьох тисяч залізничних коліс

  Компанія "Інтерпайп НТЗ" стала переможцем тендеру в системі Prozorro на постачання АТ "Укрзалізниця" 4,4 тисячі одиниць суцільновальцьованих коліс.

  «Укрспецекспорт» підписав перший контракт на ремонт пакистанського літака Іл-78 в рамках виставки «Зброя та безпека»

  Державна компанія «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в рамках роботи XVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2021» підписала...

  КБ «ЛУЧ» представило широкому загалу модернізований самохідний ПТРК «Штурм-С» (фото)

  Під час міжнародної зброярської виставки «Зброя та безпека», яка проходить у Києві на базі Міжнародного виставкового центру, КБ «ЛУЧ» представило модернізований самохідний...

  Державна компанія «Артем» представила у Києві дрон-камікадзе «Мисливець»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» окрім боєприпасів до ствольної артилерії та авіації працює над дроном-камікадзе «Мисливець». Він був представлений на виставці «Зброя...

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики провели масштабне дослідження мікроорганізмів Київського метрополітену

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України провели масштабне дослідження мікроорганізмів столичного метрополітену.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Суднобудівний завод «Нібулон» упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони України

  Суднобудівний-судноремонтний завод компанії «Нібулон» згідно з планом упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

  Зараз читають

  Харківський авіаційний завод розвиватиме власне конструкторське бюро

  Генеральний директор ХДАВП Олександр Кривоконь на зустрічі з колективом Харківського університету ХАІ представив своє бачення з приводу...

  Україна закуповуватиме озброєння через міжнародні спецорганізації

  Кабінет Міністрів України схвалив постанову "Про затвердження переліку міжнародних спеціалізованих організацій, їх представництв, що здійснюють закупівлі товарів,...

  В Україні працюють над створенням уламково-фугасного снаряда для артилерійських систем «Гіацинт»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» працює над кінетичним уламково-фугасним снарядом КОФС-152 до 152-мм артилерійських систем «Гіацинт».

  КБ «ЛУЧ» представить на виставці «Зброя та безпека» ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  КБ «ЛУЧ», яке входить до складу ДК "Укроборонпром" презентує на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» керовану...