9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

Як правильно вибирати мінеральні добрива

Використання “хімії” в АПК – не компроміс із совістю, а єдино можливий спосіб отримувати від землі прибуток і розвивати свою справу. Без мінеральних добрив не обходяться навіть прості селяни, які обробляють землю для задоволення власних потреб. Що й казати про великий ринок: відмовитися від добрив означає підписати собі вирок неминучого банкрутства. Адже ринок – це море конкурентів, виживає в якому тільки той, хто отримує зі своїх гектарів максимум за одиницю часу.

Отже, при виборі мінеральних добрив задача одна: збільшити урожайність поточного сезону, не нашкодивши родючості землі – адже від неї залежить врожай наступних років.

Фатальні помилки і як їх уникнути

З обережністю застосовуйте на одній ділянці кілька добрив. Між всіма речовинами, які потрапляють в ґрунт, відбувається хімічна реакція. Якщо ви не знаєте, до чого може призвести реакція між, наприклад, азотом і магнієм – краще не експериментувати.

Комбінуйте добрива одного виробника. Якщо комбінування різних речовин вас не лякає, все ж краще користуватися продуктами однієї марки. Наприклад, всі добрива на bizontech.ua збалансовані відносно одне одного.

Добрива потрібні не для самого ґрунту, а для того, що на ньому росте. Зважайте на культури, які ростуть на ділянці: для прикладу, Cl2, який міститься у всіх калійних добривах, погано позначається на врожаї картоплі, цитрусів, бавовнику, льону тощо. А тривале використання фосфатів призводить до зневоднення середовища.

Уникайте сполуки, які містять метали. Свинець та інші метали вкрай важко вивести з землі, тому не зловживайте металовмісними добривами. Найгірше те, що метали виводяться, значною мірою, шляхом втягування у плоди. Виробники рідко зазначають наявність металів у складі своїх добрив, тому користуйтесь тими марками, яким довіряєте.

3 добрива, без яких не обійтися

Сульфат магнію – універсальний і один з найбільш безпечних інструментів збільшення врожаїв і покращення споживчої цінності рослин. Чим кисліша земля – тим частіше слід застосовувати добриво. Особливо плідне удобрювання сульфатом магнію в період росту з недостатньою кількістю дощів. Добриво підходить для більшості культур, які вирощуються в нашій кліматичній смузі: для картоплі, огірків, помідорів, кукурудзи, буряків, бобових, тощо.

Аміачна селітра – найпоширеніше мінеральне добриво в Україні. Застосовується навесні, перед посівним періодом та для підживлення. Добриво використовують також для запобігання хворобам картоплі (плоди, призначені для посадки, замочують в розчині).

Натрієва селітра (суперфосфат) застосовується тоді ж, коли й аміачна: перед посівом і для “підгодівлі” протягом вегетаційного періоду картоплі, буряків та овочів загалом. Ефективна на кислих, лужних і нейтральних (чорноземних) ґрунтах. Робить землю більш лужною, тому особливо корисна для кислого середовища, добре поєднується з фосфорними і калійними добривами.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають