9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Внаслідок бойових дій неможливо провести посівну на 3,5 мільйона гектарів – Мінагрополітики

На сьогодні в Україні через активні бойові дії неможливо засіяти близько 3,5 мільйони гектарів сільськогосподарських земель.

Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

«Сьогодні через бойові дії неможливо провести посівну на площі 3,5 млн га с/г земель. Відповідно скорочуються й обсяги майбутніх виручених коштів», – зазначив він.

blank

За словами міністра, наразі держава рекомендує аграріям та фермерам сіяти насамперед ті культури, тонна яких коштує дорожче, а з гектара – менший за розмірами збір урожаю. Зумовлено це тим, щоб спростити логістику з вивезення урожаю за рахунок меншого об’єму.

«Звісно, фермер сьогодні обирає на свій розсуд, що сіяти. Але держава та всі учасники ринку між собою в контакті», – наголосив міністр, зазначивши, що аграрії наразі повністю забезпечені насіннєвим матеріалом.

Він також запевнив, що аграрії призвичаїлися до важких умов і знаходять варіанти зберігання, транспортування необхідних ресурсів та забезпечують інші важливі речі, щоб посівна відбувалася.

Останні новини:

Зараз читають