9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 28 Червня, 2022

Влітку прогнозуються збільшення проблем з експортом українського зерна через порт Констанца

Найбільший порт Румунії не спроможний вирішити повною мірою проблему щодо вивезення українського зерна в умовах російської блокади українських портів. На те є декілька причин.

Як пише Splash у своїй публікації, яку цитує ЦТС, румунські експерти ставлять під сумнів доцільність витрати мільйонів доларів, які знадобляться на покращення портової інфраструктури для збільшення обсягів перевалки зернових, в довгостроковій перспективі. Передає Національний Промисловий Портал.

“Порт не може трансформуватися за такий короткий час. Він лише стане більш перевантаженим, а простір для зберігання більшого обсягу вантажу буде обмеженим”, – заявив у коментарі Splash Георге Батрінца, доцент Морського університету Констанци.

Торік порт Констанца відвантажив 25 мільйонів тонн зерна, ставши найбільшим європейським портом за обсягами експорту цього виду вантажів. Але інфраструктура, що оточує Констанцу, залишається проблемою, що перешкоджає значному зростанню поставок агропродукції з України.

За словами Батрінци, порт міг би обробляти вдвічі більше вантажів, ніж зараз, але проблемним є питання перевезень по суходолу. Зараз значна частка транспортних потоків припадає на автотранспорт, і з початком сезону літніх відпусток навантаження на дорожню мережу країни зросте, що впливатиме на пропускну спроможність доріг.

Ще однією проблемою експерти називають низьку пропускну здатність Дунайських портів, звідки баржі з зерном йдуть до Констанци.

“Сьогодні баржі є найбільш підходящим рішенням, але знову ж таки не вистачає місткості, і будуть затори, оскільки швидкість завантаження на судно з барж значно нижча за ту, яка могла б бути”, – зауважив Георге Батрінца.

Він нагадав, що затор суден на Сулинському каналі поступово збільшується з березня цього року. Станом на 25 травня на вході в канал стояло близько 90 суден.

“Порт Констанца може стати порятунком для української аграрної промисловості, однак, починаючи з другого кварталу 2022 року логістика української сільськогосподарської продукції через Румунію ускладниться через сезонні відвантаження румунського врожаю, озимої пшениці та ячменю, які традиційно перевантажується через портову інфраструктуру Констанци”, – попередили про ще один негативний фактор в консалтинговій компанії Informall B.G.

Аналітики сходяться на думці, що повноцінно вирішити проблему експорту зерна з України можна лише шляхом хоча б часткового розблокування українських портів, зокрема, Одеси й Чорноморська. Раніше дипломати ЄС заявили, що без Чорноморського маршруту можна відвантажити вчасно до наступного врожаю лише близько 5 мільйонів тонн зерна, в той час, як на українських елеваторах знаходиться понад 20 млн тонн, призначених на експорт.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають