9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

Вітчизняну курятину експортують до 80 країн світу

Сфера птахівництва з кожним роком покращує свої показники.

Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики і продовольства, передає УНН.

Вітчизняну курятину купують 80 країн світу. При цьому лише з початку року свої ринки відкрили відразу Албанія, Гана, Гонконг і Марокко.

За 7 місяців 2018 року було експортовано майже 200 тис. тонн курятини, що на 8% більше за аналогічний період минулого року.

М’ясо птиці є глобальним трендом на світовому ринку і попит на нього щорічно зростає. Згідно з прогнозом OECD-FAO Agricultural Outlook 2018-2027, за 10 років світове споживання такої продукції збільшиться на 19 млн тонн (15,8%) і становитиме близько 139 млн тонн.

З огляду на глобальні тренди, Україна нарощує виробництво м’яса птиці та наближається за його обсягом до провідних країн світу. Так, за 7 місяців поточного року сільськогосподарськими підприємствами реалізовано 809,6 тис. тонн м’яса, що на 5% більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року, – повідомили у МінАПК.

У відомстві додали, що Україна сьогодні займає 7 місце за експортом м’яса бройлерів у рейтингу країн-експортерів. Найбільшими світовими імпортерами є Японія, Мексика, ЄС, Ірак, Південна Африка, Саудівська Аравія, Куба, Гонконг, Об’єднані Арабські Емірати, Ангола.

У рейтингу ЄС щодо постачання курятини Україна посідає третє місце. Однак не всі українські виробники мають дозвіл на ввезення своєї продукції до європейських країн. Список дозволених продуктів обмежений і виглядає так:

М’ясо птиці можуть поставляти лише птахофабрики “Миронівського хлібопродукту” (Наша Ряба), “УПГ Малинівка”, “УПГ-Інвест”, “Птахофабрика Снятинська Нова”, “Птахокомплекс Губин”, “Комплекс Агромарс”.

М’ясні вироби ЄС приймає лише від “Миронівського хлібопродукту” (бренд “Легко”) і “Торгового дому Левада”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають