9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

Виробництва курятини в Україні надалі зростатиме

За попередніми результатами 2017 року, виробництво м’яса в Україні залишилося на рівні попереднього року та склало 2 325 тис. тонн.

Утримати показник на рівні 2016 року вдалося за рахунок птахівництва, яке продемонструвало приріст у виробництві м’яса («плюс» 3,5%). Натомість яловичини та свинини було вироблено відповідно на 4,7% та 2,3% менше, ніж позаторік. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Agravery.

Аналогічні тенденції були характерні і щодо чисельності поголів’я худоби і птиці. Так, станом на 01.01.2018 порівняно з відповідною датою минулого року поголів’я великої рогатої худоби скоротилося на 1,5%, свиней — на 8,2%, а птиці зросло на 1,7%.

Другий рік поспіль збільшуються обсяги зовнішньої торгівлі м’ясною продукцією. Так, експорт порівняно з 2016 роком зріс на 16% (до 351 тис. тонн), імпорт — на 28% (233 тис. тонн).

Нарощування присутності української м’ясної продукції на світових ринках відбувається завдяки галузі птахівництва. Частка м’яса птиці у загальних обсягах експорту становить 77% (271 тис. тонн, або на 12% більше ніж роком раніше). Найвищим попитом українська птиця користується в Єгипті, Іраку та Нідерландах.

Крім того, у 2017 році відмічалося пожвавлення експорту яловичини, обсяги якого зросли на 33% та склали 61 тис. тонн, або 17% від внутрішнього виробництва. Основними імпортерами яловичини були Білорусь, Казахстан, Азербайджан.

Як і у попередні роки, м’ясний імпорт представлений, в основному, свининою та м’ясом птиці, які у його структурі займають 52% та 40% відповідно. Імпортується м’ясна продукція переважно із країн Євросоюзу — Польщі, Німеччини, Угорщини, Данії. Частка імпорту у внутрішньому продовольчому споживанні склала майже 11%.

За попередніми балансовими розрахунками, у 2017 році порівняно попереднім споживання населенням м’яса зросло на 0,3 кг і склало 51,7 кг на особу. Незважаючи на приріст даного показника, споживання м’яса відстає від раціональної норми на 36% та на 34 кг менше, ніж у ЄС-28.

У структурі споживання м’яса українцями найбільш вагомою залишається частка птиці — 48%, на свинину припадає 37%, на яловичину — 14%, на інші види — 1%.

За оцінками експертів, у 2018 році на внутрішньому ринку зберігатимуться основні тенденції минулого року. Очікується подальше нарощування виробництва м’яса птиці (на 4%) при одночасному скороченні виробництва свинини та яловичини (у межах 2−3%). Передбачається, що загальні обсяги експорту та імпорту м’ясних продуктів порівняно з минулим роком суттєвих змін не зазнають, при цьому можливі зміни у товарній структурі зовнішніх поставок.

Приріст середньодушового  споживання м’яса та м’ясопродуктів населенням поточному році не перевищить 2%.

blank

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають