9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 21 Червня, 2021

Виробництва курятини в Україні надалі зростатиме

 • За попередніми результатами 2017 року, виробництво м’яса в Україні залишилося на рівні попереднього року та склало 2 325 тис. тонн.

  Утримати показник на рівні 2016 року вдалося за рахунок птахівництва, яке продемонструвало приріст у виробництві м’яса («плюс» 3,5%). Натомість яловичини та свинини було вироблено відповідно на 4,7% та 2,3% менше, ніж позаторік. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Agravery.

  Аналогічні тенденції були характерні і щодо чисельності поголів’я худоби і птиці. Так, станом на 01.01.2018 порівняно з відповідною датою минулого року поголів’я великої рогатої худоби скоротилося на 1,5%, свиней — на 8,2%, а птиці зросло на 1,7%.

  Другий рік поспіль збільшуються обсяги зовнішньої торгівлі м’ясною продукцією. Так, експорт порівняно з 2016 роком зріс на 16% (до 351 тис. тонн), імпорт — на 28% (233 тис. тонн).

  Нарощування присутності української м’ясної продукції на світових ринках відбувається завдяки галузі птахівництва. Частка м’яса птиці у загальних обсягах експорту становить 77% (271 тис. тонн, або на 12% більше ніж роком раніше). Найвищим попитом українська птиця користується в Єгипті, Іраку та Нідерландах.

  Крім того, у 2017 році відмічалося пожвавлення експорту яловичини, обсяги якого зросли на 33% та склали 61 тис. тонн, або 17% від внутрішнього виробництва. Основними імпортерами яловичини були Білорусь, Казахстан, Азербайджан.

  Як і у попередні роки, м’ясний імпорт представлений, в основному, свининою та м’ясом птиці, які у його структурі займають 52% та 40% відповідно. Імпортується м’ясна продукція переважно із країн Євросоюзу — Польщі, Німеччини, Угорщини, Данії. Частка імпорту у внутрішньому продовольчому споживанні склала майже 11%.

  За попередніми балансовими розрахунками, у 2017 році порівняно попереднім споживання населенням м’яса зросло на 0,3 кг і склало 51,7 кг на особу. Незважаючи на приріст даного показника, споживання м’яса відстає від раціональної норми на 36% та на 34 кг менше, ніж у ЄС-28.

  У структурі споживання м’яса українцями найбільш вагомою залишається частка птиці — 48%, на свинину припадає 37%, на яловичину — 14%, на інші види — 1%.

  За оцінками експертів, у 2018 році на внутрішньому ринку зберігатимуться основні тенденції минулого року. Очікується подальше нарощування виробництва м’яса птиці (на 4%) при одночасному скороченні виробництва свинини та яловичини (у межах 2−3%). Передбачається, що загальні обсяги експорту та імпорту м’ясних продуктів порівняно з минулим роком суттєвих змін не зазнають, при цьому можливі зміни у товарній структурі зовнішніх поставок.

  Приріст середньодушового  споживання м’яса та м’ясопродуктів населенням поточному році не перевищить 2%.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Компанія UKRJET представила БПЛА-камікадзе «Злива» на виставці «Зброя та безпека» (фото)

  Баражуючий боєприпас «Злива» від компанії UKRJET був продемонстрований на міжнародній виставці «Зброя та безпека – 2021».

  Гелікоптери Збройних сил України модернізують для використання ракет “повітря-повітря”

  Незабаром армійська авіація Збройних сил України може отримати оновлені гвинтокрилі машини, які будуть здатні успішно вести бойові дії вночі, використати високоточне озброєння...

  Україні затвердила Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу

  Рада національної безпеки та оборони на засіданні розглянула та затвердила Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу України.Про це секретар РНБО...

  “Укрзалізниця” планує заробляти близько 100 мільйонів гривень на рік від здачі в оренду площ на вокзалах

  Протягом літа через систему Prozorro.Продажі АТ "Укрзалізниця" планує передати в оренду понад 41,5 тис. кв. м площ 24 залізничних вокзалів.

  На трасі Н-31 Дніпро-Решетилівка продовжують масштабне будівництво нового шляхопроводу через залізницю (фото)

  На Полтавщині, в рамках будівництва траси Н-31 Дніпро-Решетилівка, мостовики працюють над зведенням нового шляхопроводу через залізницю в с. Бутенки.

  Україна і Туреччина відновлять дружні візити кораблів берегової охорони

  Керівники Морської охорони ДПСУ та Берегової охорони Туреччини на спільній зустрічі домовилися про продовження та посилення співпраці у Чорному морі.

  Для Збройні сили України замовили десяток броньованих гусеничних тягачів БТС-4

  В інтересах Збройних Сил України замовлено десяток модернізованих броньованих гусеничних тягачів БТС-4.Про це розказали у сюжеті Факти ICTV, передає Національний Промисловий...

  Компанія «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління

  Науково-виробниче підприємство «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.Про нові...

  Зараз читають

  Український всюдихід «Nomad» дебютував на виставці «Зброя та безпека» (фото)

  Новий український колісний всюдихід «Nomad» вперше представили широкому загалу в рамках міжнародної виставки «Зброя та безпека –...

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики провели масштабне дослідження мікроорганізмів Київського метрополітену

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України провели масштабне дослідження мікроорганізмів столичного метрополітену.

  Гелікоптери Збройних сил України модернізують для використання ракет “повітря-повітря”

  Незабаром армійська авіація Збройних сил України може отримати оновлені гвинтокрилі машини, які будуть здатні успішно вести бойові...

  ​Міноборони сформувало вимоги до наземних бойових дронів та проведе відкритий конкурс між компаніями-виробниками

  У Міністерстві оборони України сформували вимоги до наземного бойового дрона, який має посилити Збройні Сили України вже...