9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 25 Жовтня, 2021

Виробничі філії «НІБУЛОНа» завершили збирання ранніх зернових культур

 • Цьогорічна збиральна кампанія через прохолодну і затяжну весну розпочалася пізніше, ніж минулорічна.

  Однак, незважаючи на примхи природи, всі виробничі філії ТОВ СП «НІБУЛОН» завершили роботи зі збирання ранніх зернових культур за короткий термін (до 13 серпня) та показали хороші результати.

  Так, у цьому році урожай було зібрано з площі понад 30,5 тис. га, що майже на 6 % більше, ніж  у 2016 р. Валовий збір ранніх зернових та технічних культур у поточному сезоні становить 120,8 тис. т, що практично на рівні минулого року.

  Зокрема валовий збір пшениці  становить майже 108 тис. т, що перевищує минулорічний показник  на 4570 т. За результатами збиральної кампанії 2017 року, середня врожайність по культурі склала майже 42 ц/га, що дорівнює аналогічному минулорічному показнику. Найкращих результатів урожайності вдалося досягти філіям «Присеймівська» (Сумська обл.)  – 52,9 ц/га та «Кам’янець-Подільська» (Хмельницька обл.) –  52,6 ц/га. В останній, до речі, зафіксований і максимальний валовий збір пшениці  – 14,7 тис. тонн.

  Загальний валовий збір озимого ріпаку  по підприємству становить понад 4 тис. т, а середня врожайність – 23,8 ц/га. Найкращі показники врожайності продемонструвала філія ДП «Лідієвське» (Миколаївська обл.) – 35,5 ц/га.

  Щодо озимого та ярого ячменю, то середня врожайність культур по підприємству майже однакова – 35,3 ц/га, що перевищує минулорічний показник. Усього філіями компанії зібрано 5400 т озимого ячменю та 3800 т ярого.

  За словами заступника генерального директора ТОВ СП «НІБУЛОН» з сільськогосподарського виробництва Костянтина Хмельницького, з огляду на те, що філії компанії знаходяться в різних кліматичних зонах, показники ефективності роботи щільно корелюють з погодними умовами, що формуються локально. Однак, незважаючи на цьогорічну потужну посуху в центральній частині України, Полтавській, Черкаській та частково Житомирській областях, зниженню врожайності ранніх зернових культур по країні в цілому до 10 %, порівняно з минулим роком, компанії вдалося втримати кількісні показники на рівні 2016 р.

  Окрім того, варто зазначити, що в поточному році відсутні карантинні бур’яни та пошкодження клопом шкідливою черепашкою в товарних і насінних партіях, причиною чого є ефективна робота спеціалістів компанії в цьому напрямку. Тобто зібраний урожай високої якості.

  У нинішній збиральній кампанії були задіяні 62 одиниці зернозбиральної техніки. Незважаючи на більші засіяні площі, на відміну від минулого року, вивезення врожаю з полів вдалося провести в більш стислі строки. До того ж, завдяки підвищенню організації праці і управління власним автопарком, а також підвищенню його технічної готовності, ТОВ СП «НІБУЛОН» не тільки уникнуло найму стороннього автотранспорту, а й спромоглося суттєво наростити обсяг послуг стороннім організаціям із вивезення врожаю.

  Наразі у виробничих підрозділах компанії проводяться підготовчі роботи до осіннього циклу польових робіт. Зокрема, філії «НІБУЛОНа» вже забезпечені мінеральними добривами, закуповуються  елітне насіння, якісні протруйники тощо. Повним ходом йде підготовка до початку збирання соняшнику у південних філія Миколаївщини. Урожайність цієї культури очікується  вищою за середні багаторічні показники.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На фоні скорочення імпорту металопродукції збільшилась місткість ринку сталі в Україні

  В січні-вересні 2021 року українськими металургійними підприємствами вироблено 14,49 мільйона тонн металопрокату, що на 5,6% більше, ніж...

  Харківський завод отримав нове життя після приватизації та почав виробництво зарядок для електрокарів

  Після приватизації на занедбаному заводі "Система" почали виготовляти зарядні станції для електрокарів. Компанія продає високотехнологічний продукт по всьому світу та щороку платить...

  «Мотор Січ» отримала замовлення на 25 гелікоптерів Мі-2МСБ – Богуслаєв

  Президент заводу «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв повідомив про замовлення на 25 вертольотів Мі-2МСБ. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  НВО “Практика” представило модернізовану версію БМП з бойовим модулем “Спис” (фото)

  В рамках робочого візиту Секретаря Ради національної безпеки і оборони України до ПрАТ "Науково-виробниче об’єднання "Практика", яка входить до складу ГС "Ліга...

  На Ніжинський елеватор встановлять найпотужніший в Україні теплогенератор вітчизняного виробництва

  На Ніжинському елеваторі встановлять український теплогенератор потужністю 16 МВт, аналогів якому в країні немає. Про це повідомив віцепрезидент і...

  В Одесі замість Іванівського мосту пропонують побудувати автомобільний тунель з публічним простором (фото)

  В Одесі, після публікації проєкту реконструкції Іванівського мосту та обговорення його недоліків, в Асоціації архітекторів з'явилася цікава пропозиція - сконструювати замість шляхопроводу...

  Українська компанія реконструювала 112 кілометрів автотраси в Іраку (фото)

  На початку жовтня в Іраку завершився міжнародний проєкт по реновації головної автомобільної дороги країни - шосе, що з'єднує Багдад і Басру.

  Порт “Південний” придбав обладнання для навантаження вугілля та руди

  Державний морський торговельний порт “Південний” закупив 18 нових грейферів на 29,5 мільйонів гривень. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Landlord.

  Зараз читають

  У Кам’янці-Подільському починають будувати другу чергу насіннєвого заводу

  Компанія «КВС-Україна» починає будувати другу чергу свого комплексу з кондиціювання насіння у Кам'янці-Подільському на Хмельниччині.

  На Чернігівщині спиртзавод пішов з молотка за 60 мільйонів гривень

  1 жовтня 2021 року відбувся онлайн-аукціон з приватизації майна Новоборовицького МПД, який розташований у 80 км від...

  Новий сучасний цех відкрила птахофабрика на Волині

  Володимир-Волинська птахофабрика 21 жовтня відкрила цех з виготовлення м'ясо-кісткового борошна. Він входить в проєкт будівництва нового Переробного...

  На Рівненщині запустили новий інноваційний м’ясопереробний комплекс

  Сертифіковану продукцію маркування «Халяль» відтепер виготовлятимуть у селі Великий Мидськ Костопільської територіальної громади Рівненщини.