9.5 C
Alba Iulia
Субота, 22 Січня, 2022

Вигідний бізнес: В Україні рентабельно випускати нетрадиційну рослинну олію

Основним видом олії, що випускаються в Україні, традиційно є соняшникова. Але, крім соняшнику, в нашій країні існують прекрасні можливості по вирощуванню інших олійних культур (гірчиця, льон, гарбуз, волоський горіх).

Частка переробки цих культур вітчизняними виробниками невисока, велика частина врожаю експортується у вигляді сировини для виробництва рослинних олій в інших країнах, повідомляє Pro-Consulting. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на AgroPortal.

Причин низького уваги до інших видів олії з боку вітчизняних олійно-жирових підприємств кілька.

Перш за все, це відмінності технологій виготовлення соняшникової та інших видів олій. При переробці соняшнику застосовується метод екстракційного або гарячого віджимання, а для інших видів насіння потрібна технологія холодного віджиму, яка дозволяє маслу зберігати корисні властивості рослини.

По-друге, вихід нетрадиційних видів масла в порівнянні з соняшниковою менше – близько 30% проти 42%.

По-третє, попит на такі масла на українському ринку невеликий, так як вони дорожче соняшникової, до якого звикли більшість вітчизняних споживачів.

blank

Так як значного зростання внутрішнього попиту в найближчим часом не прогнозується, підприємство з випуску масла не з соняшнику має орієнтуватися на експорт своєї продукції.

Головною особливістю підприємства з виробництва горіхового, лляного, гірчичного і гарбузової олії є те, що працювати воно буде всього 3 місяці на рік. Це пояснюється тим, що тривале зберігання волоських горіхів, насіння льону, гірчиці, гарбуза неможливо через втрату ними властивостей, необхідних для отримання масла. Тому переробка сировини буде відбуватися відразу після збору врожаю протягом жовтня, листопада і грудня.

Виробляти масло планується за технологією однократного холодного пресування, при якій воно зберігає природні цілющі властивості рослин і може використовуватися, в тому числі і в лікарській промисловості.

Планова рентабельність продажів продукції підприємства складе 27,5%. Таким чином, кожен долар доходу принесе підприємству 27,5 центів чистого прибутку.

blank

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають