9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Листопада, 2021

Відео: Як під Києвом вирощують “алюмінієві” дерева

Незвичайну для України породу дерев вже другий рік поспіль вирощують в УкрНДІПВТ імені Леоніда Погорілого у селі Дослідницьке Київської області. Там триває експеримент з вирощування павловнії, яку ще називають адамовим, або алюмінієвим деревом.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на «Агробізнес Сьогодні».

Унікальність дерева в тому, що за 2 роки воно встигає вирости до 5 метрів у висоту і до 12 сантиметрів у діаметрі. При цьому деревина павловнії має велику цінність та використовується у виробництві меблів, яхт, музичних інструментів та для виробництва біо-газу. З одного гектару посадки вже за 5-6 років можна отримати до 400 кубометрів товарної деревини, вартість якої коливається в межах 100 доларів за кубометр.

Серед інших переваг павловнії те, що це дерево не виснажує родючий шар ґрунту, дає нові пагони після вирубки та проростає знову. Також це дерево використовують для швидкого озеленення, адже вже наприкінці першого року – дерево сягає 4 м у висоту. Павловнія є добрим медоносом, а з 1 га можна зібрати до 700 кг меду.

Найбільшою загрозою для дерева є морози, тому для укріплення кореневої системи, їх спочатку зрізають під землю – від зрізу відростає кілька стебел, з яких залишають одне найсильніше, яке і стане майбутнім деревом. Таке дерево значно пристосованіше  до української зими.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають