9.5 C
Alba Iulia
Середа, 28 Вересня, 2022

Відео: В Умані за підтримки USAID відкрили сучасну лабораторію якості молока та продуктивності тварин

в Умані було відкрито першу в Україні незалежну лабораторію контролю якості молока та продуктивності тварин.

Про це повідомляє Національний Промисловий Портал, з посиланням на Асоціацію виробників молока.

Фінансували відкриття проект «Підтримка аграрного і сільського розвитку» USAID та Асоціація виробників молока. На першому етапі послугами лабораторії зможуть скористатися члени в АВМ та понад 4000 приватних домогосподарств у Черкаській, Київській, Кіровоградській, Вінницькій та Херсонській областях. У перспективі, завдяки розширенню мережі пунктів відбору молока, лабораторія зможе обслуговувати майже всі ферми України.

Ми надзвичайно горді тим, що відкрили тут лабораторію, адже співпраця виробників молока та уряду США ― це дуже важливо для обох сторін. Коли я побачив перспективи молочного сектору України, то зрозумів можливості нашої співпраці, ― сказав під час відкриття заступник директора Офісу економічного зростання, представник Місії USAID в Україні Стівен Ринецькі.

За словами голови Всеукраїнської Аграрної Ради Андрія Дикуна, виробництво та експорт молока зростає кожного року:

Досвід та практика США — це наш пріоритет. Тому лабораторія буде робити ексклюзивні аналізи за прикладом цієї країни. Ми рухаємося на зовнішні ринки, збільшуємо обсяги експорту, а лабораторія дозволить виробляти для цього більш якісне молоко.

За словами завідувача лабораторії Андрія Білана, регулярний і систематичний аналіз проб молока від кожної корови дозволить господарством вчасно реагувати на зміну фізико-хімічних показників молока. Також, це дозволить виявляти та оперативного корегувати помилки у годівлі, протоколах доїння та ветеринарному супроводі. Системний контроль якості сировини у незалежній лабораторії дасть можливість вітчизняним виробникам молока відповідати міжнародним стандартам якості та безпечності сирого молока, зокрема GLOBAL GAP.

Стратегічними завданнями лабораторії є моніторинг обігу та застосування антибіотиків у ветеринарній медицині з метою попередження захворювання, дослідження ареалу збудника інфекційного маститу на території України, розробка стратегії та плану дій щодо боротьби зі стійкістю до антимікробних препаратів та надання рекомендації з підбору тварин.

Лабораторія надаватиме послуги з експрес визначення виду збудника та його резистентності до антибіотика, визначення резистентності виділених патогенів та дослідження фізико-хімічних показників. Сучасне обладнання та новітні методи дослідження дозволяють отримати результати лише протягом 3 діб. Крім того, лабораторія співпрацює з Національною маститною радою.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають