9.5 C
Alba Iulia
Субота, 30 Вересня, 2023

Відео: На Дніпропетровщині виготовлять найдорожчу ікру у світі

Найдорожчу у світі ікру виготовляють в Дніпропетровській області. Але дають її не риба, а равлики. Щоб відкладали якомога більше делікатесного продукту – для них створюють спеціальні умови.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на 34 канал.

Душ двічі на день і щоденне харчування. Так на спеціальній фермі доглядають за равликами, які відкладають цінну ікру. Для них створюють середземноморський клімат. З високою температурою і вологістю. Поруч з равликовим будиночком – торф. Його молюски використовують як гнізда.

Ось вона залізла головою вниз, вона там мчить. Вона шию тягне, може навіть в кінець горщика. Після починається майже ювелірна робота, – каже Наталя.

Вона доглядає за равликами, збирає ікру тільки в рукавичках. Інакше її можна пошкодити. А кожна ікринки – на вагу золота.

Ця ікра найдорожча. Бажано – вибираємо все. За один раз равлики відкладають до ста ікринок – це близько чотирьох грамів, – говорить вона.

Більшу частину ікри відправляють на розведення. Адже дорослі равлики живуть недовго. Решта ікринок ретельно промивають. Це – майбутній делікатес.

Ось так от виглядає ікра недавно видобута з равликів. А ось так от виглядає ікра, яка вже пройшла процес приготування, засолена, ось вона такого рожевого кольору, – показує готовий продукт співвласниця равликової ферми Марія Недвига.

Саме її найбільше цінують європейські ресторатори. І готові віддавати чималі гроші – до 300 євро за 100 грамів. В Україні таку ікру продають удвічі дешевше. На равликовій фермі в селі Гречана цим делікатесом поки ласують самі.

Ікра дуже багата наявністю равликового білка, який називається муцин, а також багата колагеном, який дуже корисний для шкіри та для живлення клітин, – говорить Марія Недвига.

Будь-яка ікра дуже корисна, запевняє дієтолог Вікторія Калашникова. Через те, що містить всі можливі вітаміни та мінерали. Ікра равликів – не виняток.

Ця ікра може замінити та відому ікру осетрових риб, тому що на сьогодні немає достатньої кількості таких риб. Відповідно промисел їх обмежений. Частково ікра равликів може замінити ці страви, – розповідає дієтолог вищої категорії Вікторія Калашникова.

Втім, в Україні цей напрямок тільки починає зароджуватися, говорить експерт аграрних ринків Петро Лаха.

В Україні не існує культури споживання равликів взагалі, а ікри – тим більше. Але можна говорити, що останні кілька років цей тренд посилився. І українці дізналися про такий продукт взагалі, – говорить він.

Готових равликів вже можна придбати в супермаркетах. Незабаром на прилавках може з’явитися і їх ікра.

Останні новини:

Зараз читають